Woda alkaliczna

Cześć!


Pisałam już o wodzie strukturyzowanej- KLIK, w której zdrowotne działanie wierzy wiele osób. Jakiś czas temu trafiłam na wodę alkaliczna i postanowiłam sprawdzić co odróżnia ją od powszechnie znanych wód mineralnych. Skusiło mnie to, że woda wydobywana jest w Polsce, a nie transportowana z drugiego końca świata. 
Naturalna woda JAVA pochodzi prosto ze źródła, to jedyna na świecie, woda alkaliczna o wartości pH 9,2 – 9,3 i ujemnym potencjale. Pomaga przywrócić równowagę powszechnie zakwaszonemu organizmowi.
Naturalne źródło wody alkalicznej, odkryte zostało w Polsce, a dokładniej na Podkarpaciu, w okolicach Brzozowa. Badania przeprowadzone przez japońskich naukowców dowiodły, że im niższy jest potencjał redox wody, tym bardziej woda chroni nasz organizm przed wyniszczającym działaniem wolnych rodników czy utleniaczy. To właśnie wolne rodniki, są przyczyną starzenia się naszego organizmu. Niestety, ujemny potencjał zanika z czasem i po kilku tygodniach woda ma już potencjał dodatni, jednak przez cały czas zdecydowanie niższy niż tradycyjna woda mineralna.


W czerwcu 2013 roku, Główny Inspektor Sanitarny, uznał wodę z tego źródła, jako naturalną wodę mineralną o nazwie JAVA. Zostanie ona również wpisana do Europejskiego Rejestru Wód Mineralnych. Badania przeprowadzone po około 2 miesiącach od pobrania próbki z jej źródła w Instytucie Hydrogeologicznym AGH w Krakowie, potwierdziły wysokie pH oraz ujemny potencjał redox. Ze względu na obowiązujące przepisy, tylko te oficjalne dane zostały umieszczone na etykiecie. W rzeczywistości woda ma pH ok. 9.35 i redox ok. -100mv.

Woda nie różni się bardzo w smaku do zwykłej wody mineralnej mimo zasadowości. Wypatrzyłam ją w sklepie ze zdrową żywnością i kupiłam z ciekawości. Za butelkę 1,5 l zapłaciłam około 6 zł. Na co dzień zostaję przy filtrowanej wodzie, ewentualnie strukturyzowanej, po alkaliczną będę sięgać sporadycznie. Wcześniej nie miałam o niej pojęcia, a lubię poznawać nowe rzeczy:)Słyszałyście kiedyś o wodzie alkalicznej?

Pozdrawiam:)


16 komentarzy:

 1. Nie spotkałam się z wodą alkaliczna wcześniej; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwota, że ma taki potencjał, wszak naukowcy dowodzą, iż tylko w odczynie kwaśnym powstają komórki nowotworowe, ta woda ma ph zasadowe, więc jeśli jest w stanie obniżać zakwaszenie w organizmie, to tylko "na zdrowie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdrowy organizm (min brak problemow z nerkami) utrzymuje scisle okreslone pH i nie ma bata. A jednak ludzie choruja na nowotwory.

   Usuń
  2. Ludzie bardzo często są zakwaszeni, chorują na grzybice, albo nadkwaśność żołądka, to już zły objaw. Słyszałam, że nowotwory powstają w środowisku kwaśnym, może wystarczy zwykła anomalia jednorazowa w organizmie, powtarzająca się jednakże regularnie, a przy tym brak pierwiastków, witamin, antyutleniaczy i już zostaje stworzone zagrożenie nowotworem.

   Usuń
  3. Problem w tym, że większość osób nie ma pojęcia jakie produkty zakwaszają. Najlepiej włączyć do odżywiania kaszę jaglaną, która pomaga zneutralizować kwaśne pH, jest tania i pyszna:) Woda alkaliczna może być dodatkiem i wspomóc organizm od czasu do czasu.

   Usuń
 3. Słyszałam właśnie o takiej wodzie, zaciekawiła mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę, ale lubię takie rzeczy, więc chętnie bym sobie raz na jakiś czas sprawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem czy to warte swojej ceny, czy to jakaś ściema...

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Kupiłam ją stacjonarnie we Wrocławiu, ale w internecie też znalazłam:
   http://drpelc.pl/woda-alkaliczna/442-java-woda-alkaliczna-15l-ph-92.html

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Ciekawy produkt - taka woda. Dodam, że nie każdy wie , ale wodę alkaliczną możemy przygotowywać w swoich domach - przy pomocy jonizatora wody. Nastawiamy takie urządzenie i po krótkim czasie mamy wodę alkaliczną gotową do spożycia. Tutaj trochę więcej dla osób, które zainteresuje temat:
  http://dobre-zdrowie.098.pl/jaki-jonizator-do-wody-wybralam/

  Oczywiście fajnie byłoby jakby taka butelka alkalicznej wody, była zawsze dostępna w pobliskim sklepie np. Żabce :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety taka woda jest duże droższa, plastikowa butelka też nie jest wskazana przy codziennym piciu wody. Dobra opcja z tym jonizatorem, pomyślę:)

   Usuń
 8. Gdzie stacjonarne w Krakowie kupię tą wodę? Wie ktoś może? Szukam i bez rezultatów... ��

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger