Ajurweda medycyną natury- recenzja ksiązki

Cześć!

Do mojej biblioteczki jakiś czas temu trafiła kolejna książka z serii a-ajurweda "Ajurweda medycyną natury". Poszukiwanie nietypowych, naturalnych metod traktowania i leczenia człowieka od dawna bardzo mnie interesuje. Wynika to z chęci dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia. W internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji, jednak mając pod ręką książkę i zaznaczonymi fragmentami łatwiej odszukać mi to na czym mi akurat zależy. Ta książka na pewno będzie wiele razy wertowana, bo znalazłam w niej sporo ciekawych wiadomości. 


Od wydawcy:
Książka "Ajurweda medycyną natury" Davida Frawleya zawiera pełny zakres wiedzy o ajurwedzie, poczynając od sposobów diagnozowania i leczenia, opisu ziół, po medytację i jogę. Wyjaśnia kluczowe zalecenia dotyczące odpowiedniej diety, aktywności fizycznej, zabiegów, które korzystnie wpływają na stan naszego organizmu.
 "Ajurweda medycyną natury" stanowi ważną pozycję wśród publikacji dotyczących tego starożytnego systemu medycznego. Wykorzystywana jest jako podręcznik na dwuletnich studiach dla obcokrajowców w Indiach i uznawana za jedną z najlepszych pozycji dla tych, którzy chcą dogłębnie poznać i zrozumieć ajurwedę.

Dr David Frawley - jest jednym z najbardziej cenionych zachodnich ekspertów - lekarzy ajurwedyjskich. Jest dyrektorem Amerykańskiego Instytutu Studiów Wedyjskich oraz prezesem Amerykańskiej Rady Astrologii Wedyjskiej.Na początku znajdziemy obszerny wstęp, który wprowadzi w zagadnienia ajurwedy i pomoże zrozumieć na czym opiera się jej działanie. Cała książka to bardzo ciekawe kompendium wiedzy o ajurwedzie. Znajdziecie w niej informacje o tym jak rozpoznać swoją doszę i jakie są zalecenia dla każdej z nich. Są także opisane konkretne terapie oczyszczające i praktyki, które warto wykonywać każdego dnia. Jest w niej duże tabelek i rysunków, które pomagają usystematyzować wiedzę. Czytając ją zaznaczałam interesujące mnie fragmenty, żebym łatwo mogła do nich wrócić. 

Bardzo ciekawy był dla mnie temat wykorzystywania ziół w ajurwedzie. Mocno zachęciło mnie to do poszukania kolejnych informacji. Książka na pewno jest przeznaczona dla osób zainteresowanych tym tematem, może być wstępem do poszerzania wiedzy z zakresu ajurwedy.  
Ma bardzo przejrzystą formę i dobrze usystematyzowane zagadnienia. Mnie nauczyła bardzo wiele i na pewno będę do mnie często zaglądać, podobnie jak do innych książek z tej serii Joga i ajurweda oraz Ajurweda a uroda. Niektóre informacje się powielają, ale każda skupia się na innych kwestiach. To na pewno nie ostatnia książka z tej serii, po którą sięgnęłam. Wszystkie książki pisane są przez osoby zajmujące się tematem od kilkudziesięciu lat, co czyni je bardzo wiarygodnymi. Zainteresowała Was ta pozycja


Czytałyście tą książkę, abo inne z tej serii? Interesuje Was ajurweda? 

Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Mi się wydaj, że nic bym nie znalazła w tej książce- nie moje tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście raczej wierzę w konwencjonalne metody leczenia, choć zawsze warto poszerzać horyzonty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam 'Ajurweda a uroda', ale ciężko mi się ją czyta, powiem szczerze....

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ajurwedyjską książkę kucharską z tej serii i bardzo ją polecam. Po tą na pewno sięgnę, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie coraz bardziej interesuje medycyna naturalna, więc niewykluczone, że kiedyś nabędę tą ksiązkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy opis. Sam interesuje się medycyną naturalną i czytam sporo książek, ale tej nie znałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może polecisz jakieś ciekawe pozycje? Pozdrawiam:)

   Usuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger