Jedz inaczej- dlaczego jemy to, co jemy.

Cześć!

Pora na kolejną książkę na temat odżywiania. Zmiana nawyków nie jest prosta, jednak warto ciągle podejmować pracę nad sobą. Poszerzanie wiedzy na ten temat to najlepsza droga wprowadzania zdrowych nawyków. Liczą się małe kroki, które z czasem mogą dużo zmienić i skutecznie poprawić jakość życia. Wiele osób w nowym roku planuje zmienić dietę na lepszą, ta książka może być dobrem impulsem do działania. 

OD WYDAWNICTWA
Leanne Cooper wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii, by wyjaśnić wiele zjawisk, które powodują, że jemy to, co jemy.

Czy wiecie, że siadając do posiłku w większym gronie zjadamy więcej, a kiedy częstujemy się potrawami w określonej kolejności, jemy mniej? Czy wiecie, że nagradzanie dziecka za zjedzenie określonego warzywa może sprawić, że nie będzie lubiło jego smaku w przyszłości? Czy wiecie, że lubić coś to nie to samo, co mieć na coś ochotę – i odwrotnie? Jedz inaczej to praktyczny poradnik z prostymi ćwiczeniami, które sprawią, że nauczycie się jeść zdrowiej, lepiej i mniej i nie będziecie musieli już sięgać po kolejne diety. Dzięki tej książce poznacie też wiele sztuczek stosowanych przez marketingowców i restauratorów i nauczycie się omijać pułapki, w które wpada większość z nas.Książek dotyczących zdrowego odżywiania mam sporo i wybieram je uważnie, żeby nie powielać informacji. Ta opisuje związek jedzenia w naszymi emocjami. Psychodietetyka to szybko rozwijająca się dziedzina i warto się nią zainteresować. W książce "Jedz inaczej" autorka wyjaśnia jak powstają nasze nawyki i upodobania żywieniowe. Jest w niej także sporo wskazówek dla rodziców, które pomogą nauczyć dzieci jeść zdrowo. 
Niewielkie działania mogą zmienić nawyki żywieniowe i wprowadzić prosty plan zdrowszego odżywiania. W książce nie znajdziecie sugerowanego jadłospisu, ani tabeli z kalorycznością produktów. To nie książka o odchudzaniu. 

W zdrowej diecie bardzo ważne jest zachowanie równowagi między grupami składników odżywczych. W czasie zakupów trzeba być czujnym i uważnie czytać etykiety produktów. Na początku może wydawać się to trudne, ale z czasem nie sprawia to wiele mniej problemu. Autorka zwraca też uwagę na reklamy, które mogą mieć duży wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Opisuje jaki budżet na przekazują największe firmy, np. McDonald's, który wydaje na reklamę trzy razy więcej niż wszyscy światowi producenci warzyw, owoców, wody mineralnej i mleka. Rozdział poświęcony działaniom marketingowym jest bardzo ciekawy. Specjaliści od reklamy mają na nas większy wpływ niż przypuszczamy. 

Nie jest to kolejna książka o dietach, to poradnik, który krok po kroku pomaga wprowadzać zdrowe zmiany w diecie każdego dnia. Jest w niej wiele ćwiczeń, które pomogą odżywiać się świadomie i uniknąć bezmyślnego jedzenia. Wytrwałość i motywację można w sobie wypracować, ta książka może w tym pomóc. 

Książka napisana jest prostym językiem, autorka w łatwy sposób pomaga zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za nasze odżywianie. Dostałam ją od Wydawnictwa Znak i polecam jeśli zainteresowani tematem.

Pozdrawiam,
Daria

5 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa i porusza bardzo ważny temat, myślę że sięgne po nią w najbliższym czasie :D Sama zauważyłam że jak jestem u kogoś to mniej jem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się bardzo ciekawa! Na pewno po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 3. to chyba ciekawa pozycja! muszę się za nią rozejrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciłas mnie,chetnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger