Georganics- marka bez plastiku

Cześć!

Georganics to marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, która w swojej ofercie posiada kosmetyki do pielęgnacji jamy ustnej. Takie marki to skarb- składy całkiem naturalne, przyjazne dla nas i środowiska. Poręczne opakowania ze szkła po wykończeniu produktów już służą mi w kuchni jako pojemniczki na przyprawy. Pasty opierają się na oleju kokosowym. Olej ten ma na celu naturalne oczyszczenie zębów, działa też antybakteryjnie. Wszystkie pasty marki Georganics zamknięte zostały w szklanych słoikach i posiadają dołączoną do nakładania pasty bambusową łopatkę. Nie są to klasyczne pasty do zębów. Jeśli robiliście kiedyś pastę na bazie oleju i sody oczyszczonej wiecie jak zachowuje się taka mikstura. Ma konsystencję błota, jest dość gęsta. Ja lubię takie pasty, ale pewnie nie każdy będzie chciał się na nie przestawić. Warto spróbować. 
Zaciekawiły mnie też oleje do płukania ust o metodzie oil pulling pisałam już- tutaj. Stosuję ją od lat i polecam każdemu. Można używać do tego zwykłych olejów spożywczych, ale gotowe mieszanki z aktywnym węglem i olejkami eterycznymi od razu chciałam wypróbować. 

Jakie są zalety tej metody?

- zdrowsze i mocniejsze zęby i dziąsła,
- wybielanie zębów,
- brak nieświeżego oddechu, zdrowsze jama ustna,
- zęby są gładsze przez cały dzień, 
- detoks dla organizmu,
- zmniejszenie/zlikwidowanie stanów zapalnych w organizmie,
- oczyszczenie zatok,
- poprawa stanu skóry/ wyleczenie chorób skórnych,
- lepszy sen,
- przypływ energii.


Do wyboru jest kilka olejów do wyboru. Ten z aktywnym węglem najbardziej mi odpowiada. Największym hitem marki jest nić dentystyczna w szklanym opakowaniu. O ile pasty czy oleje można dostać z szklanych czy metalowych opakowaniach, nić dentystyczna jest dostępna jedynie w plastiku. 

Nitka marki Georganics zapakowana w szklany słoiczek z metalowym zamknięciem. Całość jest jeszcze zabezpieczona kartonikiem z recyklingu. W jednym opakowaniu mieści się 30 m nici, wystarczyła mi na 3 miesiące codziennego używania. Największą zaletą tego produktu jest to, że kiedy nitka się skończy nie musimy kupować kolejnego słoiczka – wystarczy go uzupełnić nowym wkładem.
Nić jest dostępna w dwóch wariantach. Biała jest wykonana z jedwabiu z dodatkiem olejku kardamonowego. Czarna jest wegańska- wykonana z włókna bambusowego z domieszką węgla drzewnego oraz olejkiem z mięty pieprzowej. Oba produkty posiadają atest Peta cruelty-free i są pokryte woskiem pochodzenia roślinnego. To bardzo dobry produkt, droższy od standardowych nici, ale kilka złotych więcej do trzy miesiące nie jest dużym wydatkiem. Wszystkie produkty marki znajdziecie w ofercie EkoDrogeria


Znacie markę Georganics? Spotkaliście się z inną marką robiącą nici dentystyczne zero waste?

Pozdrawiam,
Daria 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger