Poradnik dla zielonych rodziców

Czekałam na tę książkę i po przeczytaniu śmiało mówię,że warto:) Nie jestem rodzicem, nie planuję na razie potomstwa, mimo to często zaglądam na portal ekomama i znajduję tam ciekawe informacje.
Książka jest zbiorem wywiadów z wieloma specjalistami, które przeprowadzają Reni Jusis i Magda Targosz, które podjęły wyzwanie eko rodzicielstwa.


Książka ładnie wydana, oczywiście na papierze ekologicznym, zapłaciłam za nią 35 zł.

Większość tematów dotyczy dzieci, jednak znalazłam setki porad, które wykorzystam w swoim życiu.
Do tego przepisy na zdrowe i smaczne dania. Porady dotyczące zdrowej żywności i diety roślinnej.
Nie zabrakło rozmów o kosmetykach, nie ukrywam, że rozdział " Kosmetyki? Naturalnie!" przeczytałam jako pierwszy. Był dla mnie o wiele z krótki, ale dla początkujących przybliża podstawowe informacje.
Książka warta uwagi, cieszę się, że wielu rodziców świadomie karmi i pielęgnuje swoje dzieci, a nie kupuje dosładzane napoje i serki i ślepo wierzy reklamom.
Robienie zabawek jest na pewno wielką frajdą dla malucha i bardziej angażuje dorosłych, takie pomysły można wykorzystać nie tylko dla swoich dzieci.

Książka porusza tematy życia w zgodzie z natura, jest źródłem inspiracji i wskazówką do podejmowania bardziej świadomych wyborów na co dzień. Idealna dla przyszłych rodziców i osób które poszukują nowych pomysłów.
A Wy już czytałyście?
Może polecacie inne książki w podobnym temacie?

3 komentarze:

  1. Przejrzałam bardzo uważnie w księgarni, Ameryki nie odkryto, ale dla początkujących to najlepsze kompedium ekologiczne w Polsce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupiłam z ciekawości i nie rozczarowała mnie. Najważniejsze,że ludzie są coraz bardziej świadomi ekologicznie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też przejrzałam, mamą nie jestem, ale i tak znalazłam tam kilka ciekawych porad.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger