MOJE SŁOWO DROGOWSKAZ NA CAŁY, NOWY ROK.

Cześć!

W tym roku postanowiłam, że wybiorę słowo drogowskaz na nowy rok. Słowo, do którego będę mogła w każdej chwili wrócić, które da mi nadzieję, pomoże przetrwać okresy stagnacji i zwątpienia. Coś, co idealnie wpisze się w wiele aspektów mojego życia i pozwoli spojrzeć na siebie z troską, cierpliwością i dystansem. Bo życie ma być przyjemne, ale warto od siebie wymagać.
W tym roku stawiam na… odwagę!

My one little word in 2019 to zdecydowanie courage, czyli odwaga! To będzie 12 miesięcy realizowania swoich marzeń i wytyczonych celów. Liczę, że podołam i uda mi się zrobić wszystko co sobie założyłam. Będzie to wymagało sporo nauki, dyscypliny, wytrwałości. Wszystko związane z tym co kocham i czym chcę się zajmować.  

Brak odwagi wstrzymuje przed osiąganiem swoich celów i marzeń. Chcę to zmienić realnie i stopniowo. Odwagi brakowało mi wiele lat, ale wiem, że warto nad tym pracować. 

"Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba. A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa.”

Maria Skłodowska-Curie


Wiele razy miałam to uczucie kiedy chciałam coś zrobić, miałam dobry pomysł, ale nie do końca wierzyłam że podołam. Strach może nam dużo zabrać. Teraz chcę wykorzystać możliwości, czas i zrobić to co chodzi mi po głowie od dawna. Bo właściwie nawet jeśli coś nie wyjdzie, nic strasznego się nie stanie. 
Odwaga to coś innego dla każdego. Dla wielu osób byłam odważna kiedy wyprowadziłam się w Wrocławia, zostawiłam pracę którą lubiłam. Dla mnie było to oczywiste. W Krakowie zaczęłam "od nowa" i było mi w pewnym sensie lżej. Do listy mogłabym dopisać jeszcze sporo takich punktów, ale resztę wniosków zostawiam dla siebie. Dobrze jest pojąć, że nie musimy się dopasowywać do ludzi czy sytuacji. Warto być sobą, warto wsłuchiwać się w siebie, warto szczerze mówić o tym, co nam nie pasuje. Życzę Wam, żeby ten nowy rok, przyniósł więcej odwagi, szczerości, otwartości i bycia sobą.
Dajcie znać, czy wybraliście dla siebie jakieś słowo drogowskaz . Może zainspirujecie również innych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger