Oddałam włosy dla fundacji Rak'n'Roll/ Daj Włos!

Zapuszczałam włosy z tą myślą i cieszę się, że je oddałam bo nie przepadam za bardzo długi włosami. Jaki jest cel tej akcji? Fundacja Rak'n'Roll przeznacza włosy na peruki dla chorych na raka kobiet. Peruki z naturalnych włosów są drogie, NFZ refunduje jedynie niewielką część tego wydatku. Program Daj Włos umożliwia kobietom otrzymanie peruki za darmo. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki.

Włosy muszą spełnić kilka wymogów. Między innymi nie mogą być rozjaśniane, muszą mieć minimum 25 cm lub więcej. Wszystkie wytyczne znajdziecie na stronie fundacji Rak'n'Roll. Włosy można ściąć w domu, albo u fryzjera. Ścięte włosy muszą być splecione w warkocze. Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.Pomaganie sprawia dużo radości. Jakiś czas temu kiedy włosy trochę mi urosły, postanowiłam zapuszczać je dalej, w dobrym celu. 
W ten sposób mogłam realnie przyczynić się do uśmiechu chociaż jednej kobiety. Wiem, że to nie uratuje życia, ale uważam że może być to bardzo ważne przy walce z okrutną chorobą. To prosty gest. Nie mogę sobie nawet wyobrazić co przechodzą kobiety tracące włosy i walczące o życie. Jedną taką znam i podziwiam jej siłę i optymizm 🖤

Jeśli szukacie fryzjera w Karwowie, z całego serca polecam pracownię Tomasza Karcza. To słynny jednoręki fryzjer, który ma ogromny talent i jednym cięciem potrafi dużo zmienić. Będę do niego wracać. 

Ja zdecydowanie wolę krótsze włosy. Jeśli też chcecie odświeżyć swoją fryzurę, nadać jej lekkości i skrócić włosy, koniecznie przemyślcie sprawę - czy nie oddać ich na fundację Rak'n'Roll :) Moim zdaniem warto, możliwe, że to kiedyś powtórzę. Mam nadzieję, że peruka z moich włosów przyda się. Każda kobieta zasługuje na to, żeby czuć się piękna na każdym etapie swojego życia. Czując się silna i piękna wygra walkę z chorobą. Włosy odrosną, a peruka dla kobiety, która straciła swoje włosy to wielka rzecz. Na jedną perukę potrzeba włosów od 10-15 kobiet. Ktoś ma ochotę dorzucić swoje?⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger