Wegański styczeń z Veggie Challenge

Niezależnie od tego jaką masz motywację dieta wegańska jest zawsze dobrym wyborem. Może kierujesz się troską o zwierzęta, własne zdrowie czy środowisko naturalne. Chcesz spróbować? Podejmij wyzwanie w ramach międzynarodowego wydarzenia Veggie Challenge i ogranicz konsumpcję produktów odzwierzęcych przez 30 dni. Początek nowego roku to dobry moment.

Weź udział w wyzwaniu

Veggie Challenge rozpoczęło się 1 stycznia i odbywa się za darmo online. Aby wziąć w nim udział, wystarczy się zarejestrować na stronie: www.veggiechallenge.pl. Uczestnicy wyzwania każdego dnia będą otrzymywać newsletter zawierający proste przepisy, informacje i porady dotyczące roślinnego stylu życia. Dostaną także dostęp do grupy na Facebooku, gdzie mogą dzielić się opiniami i wzajemnie wspierać w wytrwaniu. W przypadku pytań i wątpliwości poradą służy Veggie Challenge Coach – można się z nim skontaktować przez pocztę elektroniczną czy Facebooka. Każdy może wybrać sobie, w jakim stopniu chce zaangażować się w wyzwanie. Może to być jeden dzień w miesiącu, jeden dzień w tygodniu, jeden tydzień lub cały miesiąc diety opartej na roślinach. Można wybrać dietę wegańską lub wegetariańską.
Do podjęcia 30-dniowego wyzwania zachęca ProVeg, międzynarodowa organizacja pozarządową działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Organizatorzy chcą zainspirować ludzi na całym świecie do ograniczania konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego. Veggie Challenge to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami oraz dzielenia się przepisami.

W ProVeg Veggie Challenge do tej pory wzięło udział ok. 300 tys. osób z 82 krajów. Po sukcesie w Holandii, Belgii, Niemczech, RPA, USA i Wielkiej Brytanii przyszedł czas na edycję w Polsce i Hiszpanii. Dieta wegańska może być zbawienna dla naszej planety. Jednym z warunków jest też wybieranie produktów lokalnych. które nie wymagają długiego transportu. Ważne jest świadome podejście do konsumpcji i zwracanie uwagi na to co ląduje na naszym talerzu. 

W moim wypadku przejście na roślinną dietę uważam za najlepszą decyzję i cały czas myślę, że to idelany dla mnie sposób odżywiania. Mam więcej energii, nigdy nie czuję się przejedzona, mam dobre wyniki badań, jem różnorodnie i kolorowo. Lubię moje proste i zdrowe posiłki. Nikogo nie namawiam, ale warto spróbować diety roślinnej nawet 1-2 razy w tygodniu, żeby poczuć jak zareaguje ciało i czy wpłynie to na samopoczucie. 

Co sądzicie o diecie roślinnej? Przekonują Was te powody? 

Pozdrawiam,
DariaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger