Złap balans na wiosnę- najlepsze naturalne sposoby

Wiosna niesie nową energię i chęci do działania. To czas spacerów, pikników, wycieczek rowerowych. To dobry moment na zadbanie o poziom swojej energii i znalezienie chwili dla siebie. To idealny czas, by złapać balans i dla siebie i dla Ziemi, która wraca do równowagi po zimie. Temat dbania o planetę powraca wiosną wraz z godziną dla Ziemi i akcją sprzątania świata. Powraca wraz z wiosennymi spacerami, na które możesz zabrać ulubiony koktajl lub herbatę. A jeśli masz ochotę na kawę z ulubionej kawiarni, możesz ją zabrać na wynos w wielorazowym kubku. Podpowiem co możesz zrobić każdego dnia, żeby odciążyć środowisko i zmniejszyć ilość odpadów.
Na początku skupimy się na Tobie. Wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wspomóc swój organizm i mieć więcej energii, jest darmowa i dostępna na wyciągnięcie ręki. Od czego warto zacząć?


Sen to najbardziej niedocenione lekarstwo. Nie od dziś wiadomo, że sen regeneruje, wpływa na nasze funkcjonowanie. Dobry i regularny sen da więcej niż wizyta u kosmetyczki. Ilość potrzebnego nam snu to kwestia indywidualna, ale optymalnie powinniśmy spać około 7-8 godzin w ciągu doby. Najkorzystniej jest poznać swój rytm dobowy i dbać o sen z optymalnym dla siebie czasie. To ważny proces, którego nie można zakłócać kiedy chcesz zacząć dobrze każdy nowy dzień. Regularność też ma znaczenie i weekendowe odsypianie nie wyjdzie nam na zdrowie. 


Ruch na świeżym powietrzu, 30 minut aktywności każdego dnia bardzo dobrze wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Jest wiele aktywności i trudno wybrać najlepszą. Szybki spacer jest rekomendowany dla każdego. Wybierz swoją aktywność i znajdź na nią czas. Aktywność pomaga dotlenić mózg, utrzymać ciało w zdrowiu i sprawności. Czas na zewnątrz to też możliwość przyswojenia witaminy D. 
Odżywianie - proste i sezonowe posiłki są najlepszą inwestycją w zdrowie. To co rośnie w naszej strefie klimatycznej jest dla nas najlepsze. Produkty, które wybieramy nie pozostają bez wpływu na środowisko. Food miles to odległość, jaką musi pokonać jedzenie, zanim trafi z miejsca produkcji do konsumenta. Im krótsza droga tym jedzenie zachowa więcej składników odżywczych i mniejszy ślad węglowy z transportu. Czasem można pozwolić sobie na coś egzotycznego, byle nie było to podstawą diety.


Nawodnienie to jeden z ważniejszych filarów zdrowia. przyda się wielorazowa butelka, którą zawsze możesz zabrać ze sobą z domu i uniknąć kupowania jednorazowych opakowań. Mam swoją i bardzo ją lubię. Podobnie jak kubek keepcup, który przyda się jeśli często kupujesz kawę czy herbatę na wynos. U mnie sprawdza się też na dłuższych spacerach z psem.  

KeepCup to australijska marka, która produkuje kubki wielokrotnego użytku. Firma została założona w 2007 roku przez Abigail Forsyth i jej brata Jamie Forsyth po tym, jak zaniepokoili się ilością jednorazowych filiżanek do kawy, których używali we własnej sieci kawiarni Melbourne, Bluebag. Kubki stały się bardzo popularne i rozpoznawalne na całym świecie. Na naszym rynku można znaleźć je w Coffeedesk, gdzie znajdziesz  duży wybór kubków, butelek wielorazowych i eko akcesoriów które pomagają eliminować zbędny plastik. 

Dla mnie butelka, dobry termos i kubek na wynos to podstawa, a jeśli lubisz koktajle to mogą zainteresować Cię też metalowe słomki, np. marki Sol. Trwałe przedmioty posłużą wiele lat i pomogą wyeliminować sporo zbędnego plastiku. Z kodem ekocentryczka 20 zł rabatu przy zakupach powyżej 100 zł na całą ofertę Coffeedesk. Rabat nie łączy się z innymi promocjami i jest ważny do 30.04.2021

Dobrego dnia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger