Marka KOKOworld- odpowiedzialna moda tworzona z sercem

Kolory, wzory, ciekawe kroje to na pierwszy rzut oka najbardziej wyróżnia markę. Kiedy dowiemy się o niej więcej na pierwszy plan wychodzą wartości jakimi kieruje się marka, te są warte uwagi i docenienia starań. KOKOworld od 10 lat udowadnia, że moda może być odpowiedzialna, ich działania zostały docenione marka jako pierwsza w Polsce, otrzymała certyfikat Fairtrade, rozpoznawany na całym świecie. 
Pierwsze rzeczy w KOKO kupiłam 4 lata temu i cały czas są w mojej szafie, lubię je i doceniam jakość. Krakowska marka jest teraz bardziej rozpoznawalna niż kilka lat temu. Także za sprawą tego, że ciągle jest niewiele marek, które wyznaczają dobrą drogę w modzie. Ciągle masowa konsumpcja skupiona jest na niskie gatunkowo sieciówki, które swoich pracowników szukają w najbiedniejszych częściach świata. Na szczęście świadomośc jest croraz większa, a konsumentów odpowiedzialnej mody i ubrań z second handów, z każdym rokiem jest coraz więcej. 


Odpowiedzialne materiały- czyli jakie? 

Odpowiedzialne materiały to przyszłość branży mody. Dlatego kolekcje KOKO tworzone są z trwałych i zrównoważonych tkanin i dzianin. Powstają z: TENCELU ™, wiskozy Ecovero ™, bawełny Fairtrade, organicznej bawełny, recyklingowanego PET, przędzy z recyklingowanego jeansu. Marka wciąż szuka nowych rozwiązań i zwiększa udział odpowiedzialnych materiałów w kolejnych kolekcjach. Dziś to aż 70%! Produkują z tkanin i dzianin, które – jak ich wybory, są na lata. 


Warunki, w jakich powstają kolekcje KOKO, mają dla nich ogromne znaczenie. Dbają, by szycie ubrań i produkcja materiałów odbywały się z poszanowaniem środowiska i praw człowieka. Mają wieloletnich partnerów i organizacje, które wspierają ich działania w tym między innymi Kupuj odpowiedzialnie i Fashion Revolution, 

Wierzę w to, że odpowiedzialna moda może być ciekawa i autentyczna ” – mówi Agata Kurek, założycielka marki. Każda kolekcja jest dopracowana, uszyta z dbałością o każdy szczegół. Projekty ubrań powstają w Krakowie, ubrania także szyte są w Polsce. Zapewniają pracę w bezpiecznych warunkach i na określonych zasadach. Współpracują ze szwalniami, które wyznają podobne wartości i dobrze traktują pracowników. 


Moda była zawsze i nie zniknie, ważne żeby przemysł modowy który jest drugim największym źródłem zanieczyszczeń środowiska naturalnego, zmieniał się na lepsze. Takich marek potrzebujemy, wyznaczają trendy i przecierają szlaki innym. Nie możemy przejść obojętnie obok faktów, które są już dobrze znane. Wybierajmy ubrania dobre gatunkowo od małych certyfikowanych marek, ale z drugiego obiegu. 


Marka KOKO jest też znana z ciekawego projektu, w którym nadaje drugie życie starym jeansom. Dzięki akcji Jeans for a better world udało się zebrać stare jeansy i przerobić je na nowe produkty. stare jeansy zamieniły się w nerki, kosmetyczki, breloki, kurtki bomberki, torby. Dzięki akcji udało się zebrać pieniądze na edukację uczennic z Wysp Zielonego Przylądka. 


Kolekcja #DENIMolution wprowadza alternatywę do klasycznych jeansów, którego produkcja jest wyjątkowo nieprzyjazna dla środowiska. Jednym z ciekawszych materiałów w kolekcjach jest tencel, który jest bardziej przyjazny środowisku niż bawełna. Co warto o nim wiedzieć: 


- Tencel powstaje z celulozy pozyskiwanej z pulpy drzewnej. Celuloza zaś jest biopolimerem, najbardziej rozpowszechnioną substancją organiczną. Jest ona przede wszystkim budulcem ścian komórkowych roślin.

- Procesy chemiczne, jakie zachodzą przy powstawaniu lyocellu nie są toksyczne i nie zanieczyszczają ani powietrza, ani gleby, ani wody.

- Celuloza używana do produkcji tencelu przetwarzana jest w tak zwanym obiegu zamkniętym, co sprawia że wszystkie składniki procesu są w 99.5% recyklingowane.

- Tencel jest także biodegradowalany i wystarczy około 8 dni, by jego włókna się rozłożyły.

 Dobrze, że moda i etyka mogą iść w parze, warto mieć na uwagę tą markę wybierając nowe ubrania. Z nowej kolejcji wybrałam kilka rzeczy, między innymi zieloną tunikę, która jest super wygodna, przewiewna i nie gniecie się. W połączeniu w pięknym kimonem jest idealna na wiosnę. Bardzo lubię te ubrania i chętnie je zakładam. To najlepsze, kiedy wybieramy coś co zostanie z nami na dłużej i jest ponadczasowe, pasuje do wielu innych rzeczy w naszej szafie. Jeśli będziecie w Krakowie polecam zaglądnąć  do butiku na ul Starowiślnej. Piękna przestrzeń, w której znajdziecie nie tylko ubrania, ale też ciekawą biżuterię. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger