Zepter- system do próżniowego przechowywania żywności VacSy®

Odpowiednie przechowywanie żywności to ważna kwestia, kiedy myślimy o niemarnowaniu jedzenia. W Polsce ciągle wyrzucamy go za dużo, głównie w naszych domach. Statystyczny Polak marnuje 230 kg żywności w ciągu roku. Jednym z najczęstszych powodów marnowania jest po prostu przekroczenie terminu przydatności do spożycia. Prawie co piąty Polak przyznaje się również do złego przechowywania żywności. Udało mi się wyeliminować problem marnowania jedzenia właściwie do zera, wyjątkiem są sporadycznie pleśniejące cytryny, czy inne świeże produkty, które czasem można kupić już nieświeże. Zdarza się, ale zależy mi na tym , żeby nic nie wyrzucać. Jeśli wiem, że czegoś nie wykorzystam, najczęściej szybko to zamrażam. Robienie zakupów z listą, planowanie posiłków i odpowiednie przechowywanie do zasady, które warto wziąć sobie do serca i stosować w swojej kuchni. 
Przetestowałam pojemniki do próżniowego pakowanie żywności marki Zepter- VacSy (klik), które bardzo polubiłam. Są wygodne, ładne i co najważniejsze to system, który rzeczywiście przedłuża przydatność jedzenia. 

Jak to działa? 

Jedzenie można szybko zamknąć próżniowo w pojemniku, wystarczy włożyć je do środka, w razie potrzeby na dnie można położyć kratkę, dzięki której produkt czy danie nie leży bezpośrednio w sokach, które z niego wypłynęły, co zwiększa świeżość. Pojemniki są bardzo solidne, wykonane z hartowanego szkła, przezroczyste i świetnie wyglądają w mojej lodówce. Aby odessać powietrze trzeba założyć pokrywę, ustawić na niej opcje vacun i przełożyć pompę próżniową. By otworzyć pojemnik, wystarczy przekręcić wskaźnik znajdujący się na pokrywce w stronę napisu “open”. To bardzo proste. Więcej informacji znajdziecie

w poradniku na stronie producenta - KLIK.

Pompa próżniowa VacSy marki Zepter zasysa powietrze i wydłuża czas przechowywania żywności. Ułatwia to gotowanie na kilka dni i planowanie posiłków. W weekend, kiedy mamy więcej czasu można przygotować kilka półproduktów do przygotowania posiłków na kolejne dni, np. ugotować kaszę, pokroić warzywa, przygotować pasty do chleba. Taki meal prep raz w tygodniu pozwala przygotować posiłki szybciej, w dni kiedy późno wracamy do domu. Znacznie łatwiej zacząć regularnie przygotowywać posiłki w domu, kiedy mamy w lodówce przygotowane wcześniej składniki. System VacSy® pozwala na przechowywanie żywności nawet do pięciu razy dłużej. 
Już pierwsze testy w mojej kuchni wypadły bardzo dobrze, przygotowałam fasolkę po bretońsku, którą przechowywałam przez tydzień, zrobiłam też warzywne burgery. Dzięki systemowi próżniowemu bez problemu mogłam jeść je cały tydzień. Wcześniej częściej je mroziłam, ale cierpiała na tym ich struktura. W pojemnikach

lubię też przechowywać hummus czy inne pasty kanapkowe, które zawsze mam w lodówce. Bardzo lubię zamykać w pojemnikach zupy, które najchętniej gotuję na 2-3 dni. Szczególnie zimą dobrze kiedy gotowa zupa jest gotowa do podgrzania. 

Doceniam taką możliwość przechowywania żywności na dłużej. Latem pojemniki świetnie sprawdzą się do przechowywania owoców, szczególnie jagodowych które szybko się psują. 


Wpis powstał we współpracy z marką Zepter.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger