Endoekologia zdrowia

Cześć!

W czasie wakacji miałam więcej czasu na czytanie, sięgałam po różne książki także te dotyczące zdrowia i odżywiania. Ten temat nigdy mi się nie znudzi, ciągle szukam nowych pomysłów i chętnie poznaje poglądy innych. Szczególnie zainteresowała mnie książka "Endoekologia zdrowia". Znajdziecie tu wszystko co człowiek powinien wiedzieć o swoim organizmie, fizjologii, chorobach i sposobach ich leczenia.
Już sam tytuł jest ciekawy, wiele osób zwraca uwagę na ekologię w życiu codziennym, ale nie zawsze tyle samo uwagi poświęca dbaniu o swoje zdrowie. Endoekologia to nauka która bada i opracowuje metody, dzięki którym możliwe jest utrzymanie czystości środowiska wewnętrznego naszego organizmu. Zabezpiecza to organizm przed wieloma schodzeniami i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tkanek i organów. Endoekologia to nowa gałąź medycyny, nie ma jeszcze wielu publikacji na ten temat w języku polskim. Endoekologia nie skupia się na leczeniu, a na zapobieganiu chorób. 
Książka została napisana przez małżeństwo,  które większość życia poświęciło tematowi zdrowia. Iwan Nieumywakin zajmował się opracowywaniem metod i środków udzielania pomocy medycznej kosmonautom podczas lotów różnej długości, pracując przy radzieckim programie lotów kosmicznych. Ludmiła Nieumywakina przez 24 lata pracy jako radiolog i internista była zawziętą zwolenniczką dogmatów medycyny oficjalnej, dopóki nie okazało się, że medycyna oficjalna nie jest w stanie jej wyleczyć. Wtedy zaczęła interesować naturalnymi metodami leczenia.

Szczególna wartość książki Endoekologia zdrowia polega na tym, że podano w niej proste zalecenia, jak przy pomocy tego, co mamy na stole, w ogrodzie, dodając odrobinę własnego wysiłku, pozbyć się już istniejących schorzeń i zapobiec pojawieniu się ewentualnych w przyszłości.

W książce autorzy poruszają wiele ciekawych tematów, skupiają się głównie na takich wątkach: 
Czym jest endoekologia?
Dlaczego ludzie chorują i umierają?
Jaki jest wpływ charakteru odżywiania na stan zdrowia?
Czym są czakry?
Strefy geopatyczne (m.in. cieki wodne) i ich wpływ na zdrowie.
Rola wody.
Prawidłowe oddychanie. 

Prawidłowa postawa.
Życie możemy przeżyć w zdrowiu i szczęściu jeśli sobie na to zapracujemy. Od nas zależy co ląduje na naszym talerzu i jak spędzamy wolny czas. Równie ważne jest zadbanie o sferę duchową i życie w zgodzie ze sobą:

”Zdrowie jest wtedy, gdy w duszy nie ma irytacji, goryczy, urazy, utajonej na kogoś złości, zazdrości i nienawiści. Wszystkie negatywne emocje, wpływając na ciało subtelne, okazują się być przyczyną każdego zachorowania na poziomie fizycznym".

Najbardziej zaciekawiła mnie ostatnia część książki, w której autorzy podają proste i często ludowe sposoby na różne dolegliwości, np. na oparzenia przekładać startą marchew lub ziemniaka, na odciski- na rozmiękczony nad parą odcisk przywiązać skórkę z cytryny z niewielką ilością miąższu. Taki okład zostawić na 20-30 minut i powtarzać jak 2-3 razy dziennie. Z pewnością będę je testować na sobie:)


Dużo miejsca poświęcono też warzywom i owocom oraz leczeniu ziołami. Na końcu książki znajdziemy przykładowy rozkład dnia, który sprzyja naszemu zdrowiu i przykładowy zestaw ćwiczeń. 
Będę często sięgać po tą pozycję, cieszę się że mam ją w swoim zbiorze. Z każdej kolejnej książki wyciągam coś dla siebie. Książkę możecie znaleźć tutaj- KLIK, kosztuje 45 zł i jest godna uwagi. Polecam jeśli interesujecie się tematem zdrowego odżywiania.
Znacie tą książkę? Może polecicie jakąś inną ciekawą pozycję? 


Pozdrawiam!


11 komentarzy:

 1. Wygląda ciekawie i temat, który mnie interesuje. Pewnie za niedługo się w nią zaopatrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tej książki ale jestem przekonana, że jest bardzo ciekawa. Chętnie ją kupię gdyż mnie również ta tematyka nigdy się nie znudzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wygąda na ciekawą pozycję. z chęcia bym ją poczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytałabym tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się za nią rozejrzeć, bo bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy proponowane w tej książce przepisy są wegetariańskie? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie masz podejscie do rozdzialu o zastosowaniu moczu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nigdy nie próbowałam, nie mam nic przeciwko jeśli to komuś pomaga.

   Usuń
 8. Mnie to bardzo zaskoczyło, właściwie to po tym fragmencie zrobilam przerwe w czytaniu :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Staropolskie sposoby na zdrowotne dolegliwości i ja sama bym poznała. Bardzo ciekawa i przydatna książka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger