10 małych świątecznych przyjemności

Cześć!

Piękny czas i dużo radości- trochę materialnych, ale przede wszystkim duchowych. Czas w grudniu płynie trochę inaczej, jest moment na zatrzymanie się. Grudzień nigdy nie jest dla mnie czasem gonitwy za prezentami, to czas wyczekiwania tych kilka dni z rodziną.
Lubię ten miesiąc, chętnie podzielę się za co najbardziej:) 


1. Prezenty dla najbliższych. Przykładam się do prezentów, długo myślę co ucieszy daną osobę. Nie są to drogie rzeczy, ale zawsze dane prosto z serca:)

2. Cynamon, piernik i korzenne przyprawy na każdym kroku.

3. Świece i lampki świąteczne. Bardzo lubię naturalne światło, daje bardzo przytulny klimat, szczególnie kiedy za oknem jest mróz. 

4. Ciepłe swetry, koce, pledy. Wszystko co przyjemnie otula i sprawia, że jest mi ciepło. 

5. Herbata, może być laponia (z five o'clock), zioła albo zielona herbata. Najlepiej zaparzona w żeliwnym imbryczku u mamy. 

6. Czas z bliskimi. Rozmowy przy choince, śpiewanie kolęd. Magia świąt sprawia, że cieszę się każdą chwilą w domu i chcę żeby czas zwolnił. 

7. Piosenki świąteczne. Lubię kolędy i inne zimowe piosenki, mają swój klimat i są bardzo radosne. Idealne do świątecznych porządków, gotowania, tańczenia...

8. Bombki u babci, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Oglądanie starych zdjęć, wspomnienia, wzruszenia. 

9. Wdzięczność za wszystko co mam, za rodzinę, jedzenie, dom do którego kocham wracać. 

10. Śnieg. Nie pamiętam kiedy ostatnio był śnieg w czasie świąt, ale zawsze liczę, że w Wigilię zobaczę chociaż białe płatki lecące z nieba. 

A Wy za co najbardziej lubicie Święta? 


Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger