Internetowe Studio Portal Yogi- moja opinia o jogowaniu w domu

Cześć!


Cały czas uważam się za osobę początkującą, jeśli chodzi o jogę. Lubię moje zajęcia w studio, ale wiem, że codzienna praktyka może przynieść znacznie lepsze efekty. Jest wiele zagranicznych kanałów, które nie odpowiadają każdemu, także ze względu na język. Zainteresowało mnie Internetowe Studio PortalYogi, na którym znalazłam wiele ciekawych informacji i gotowych sesji z pełnym instruktażem. Ćwiczenie z polskim nauczycielem daje też pewność, że wszystko zrozumiemy i będziemy mogli wykonać asany prawidłowo. Jestem zwolenniczką dynamicznych odmian jogi, do niedawna na polskich stronach nie znajdowałam nic dla siebie. Mam czas, żeby chodzić do studia 2-3 razy w tygodniu, w pozostałe dni rozwijam matę w domu, nawet jeśli mam tylko 20-30 minut. 

W praktyce domowej lubię to, że sama wybieram porę. Mogę wstać wcześniej i ćwiczyć rano przed pracą , albo postawić na wieczorny relaks. Coraz częściej korzystam też z rozciągania dla biegaczy, które można znaleźć na Internetowym Studio PortalYogi. Kiedy wracam z biegu, szybko odpalam filmik i wykonuje rozciąganie z elementami jogi. 

W domu mam matę, pasek do jogi i dwa klocki. Nie mam innych pomocy, ale za jakiś czas, kiedy będę więcej praktykować, może kupię 
koce i wałek. Na ten moment mam wszystko czego potrzebuję. 
Trochę sceptycznie podeszłam od jogi dla początkujących przez internet, ale po obejrzeniu wielu filmików widzę, że wszyscy nauczyciele bardzo dobrze tłumaczą pozycje. Uwagi na filmach są trafne, dokładne, bez zbędnej gadaniny. Każdy może wybrać sobie ulubionego nauczyciela
(w Studio zajęcia prowadzą: Ulla Wilczyńska-Kalak, Gosia Kobus-Kwiatkowska, Adam Ślęczek, Justyna Jaworska i Basia Lipska-Larsen) i poznać różne style jogi. Są spokojne, jak i dynamiczne lekcje, które można też łączyć ze sobą. 
Są tam praktyki zaczynające się od 15 minut, ale też dłuższe nawet po 60 minut. Poza tym trudniejszym assanom poświęcone są oddzielne filmy z dokładnym instruktażem. 
Lubię to, że w każdej chwili mogę zatrzymać film i zostać z pozycji dłużej, czego nie mogę zrobić na zajęciach. Filmów ciągle przybywa i na pewno będę tam zaglądać. Mam kilka ulubionych praktyk, które robiłam już kilka razy. Sporo jeszcze czeka w kolejce. 

InternetoweStudio PortalYogi daje możliwość spróbowania jogi wszystkim. W większych miastach o studio nie trudno, ale w mniejszych miejscowościach często nie ma zajęć jogi. Polecam zaglądnąć na portal i wybrać coś dla siebie:)

Portal organizuje KONKURS, w którym można wygrać dostęp do internetowego studia, albo nagrody rzeczowe. 

Lubicie domową jogę, czy wolicie chodzić do studio? Chętnie poznam Waszą opinię:)

Pozdrawiam,
Daria

5 komentarzy:

 1. To chyba coś dla mnie. Muszę tam zajrzeć. Moje ciało po ciąży jest w fatalnym stanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna inicjatywa, cieszę się, że dzięki Tobie ją poznałam. Jednak nie ma to jak dobre studio i instruktor patrzący na Ciebie czujnym okiem. Ale tak jak mówisz, świetne rozwiązanie na pozostałe dni, w które nie chodzi się do studia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Twoją matę! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Jogi nie ćwiczyłam , ale szczerze gdy zobaczyłam twoją świetną matę , od razu nabrałam chęci do ćwiczeń :)
  Pozdrawiam i zapraszam MY Blog

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger