Naturalny materac- Plantpur

Cześć!

Urządzając nowe miejsce chciałam wybrać dobry i wygodny materac. Naturalne materiały dają pewność, że będziemy spać w łóżku, które jest bezpieczne dla naszego zdrowia, a dzięki zastosowaniu pianek, materac jest wygodny i zapewni przyjemny oraz komfortowy sen.

Większa dostępność naturalnych materiałów bardzo mnie cieszy. Takie produkty są często zdrowsze dla nas i przyjazne dla środowiska. Markę PlantPur znałam już wcześniej, zastanawiałam się tylko który materac wybrać. Czy warto zapłacić więcej za naturalny materac? Poczytałam o piankowych materacach i szybko zdecydowałam się na ten z włókna kokosowego. Materace piankowe zawierają sporo substancji ropopochodnych, które nie są dla nas obojętne. Skóra wchłania je każdej nocy. Materac z naturalnych materiałów był dla mnie oczywistym wyborem, tym bardziej, że na co dzień dobrze idzie mi unikanie plastiku i wielu sztucznych materiałów. 
Marka PlantPur to polskie ekologiczne materace z produktów roślinnych. Idealne dla dzieci i dla alergików – dzięki swojemu składowi posiadają właściwości antybakteryjne – zwalczają bakterie, grzyby, roztocza.


Naturalne materace  coraz częściej dostępne są na rynku.Materac to jeden z najważniejszych przedmiotów w domu. To jak dobrze się wysypiamy ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i komfort. Na sen przeznaczamy około 1/3 naszego życia. Dlatego wybór materaca nie może być przypadkowy. Długo się zastanawiałam i wybrałam model PlantPur Natural


Materac Natural został stworzony z myślą o osobach, które preferują klasyczne materace piankowe, a dodatkowo cenią sobie ekologię, komfort oraz wysoką jakość produktów. PlantPurTM Natural to materac z pianki wysokoelastycznej, składa się z dwóch rodzajów warstw. Pierwsza warstwa to ekologiczna pianka PlantPurTM HR z dodatkiem oleju kokosowego. Jest to pianka bardzo elastyczna i odporna na odkształcenia. Zrobiona jest w specjalnej technologii tzw. moletkowaniu. Sprawia to, że powierzchnia pianki posiada specjalne wgłębienia. Ciało układa się na nich w prawidłowej pozycji. Wgłębienia te poprawiają także krążenie krwi, dlatego powierzchnia moletkowana może być stosowana w profilaktyce przeciwodleżynowej, a także do samego leczenia odleżyn. Drugą warstwę stanowi pianka PlantPurTM Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych, dzięki której materac jest wygodny i komfortowy.


Materac świetnie się sprawdza, jest bardzo wygodny. Nasze samopoczucie w ciągu całego dnia zależy od tego czy dobrze się wyśpimy. Zdecydowanie warto wybrać najlepszy dla nas materac.  To był zdecydowanie dobry wybór. 


Zwracacie uwagę na naturalność materiałów, które otaczają Was na co dzień? 
Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger