Wegańskie buty fairtrade- Fairma

Cześć!

Sklep Fairma w którym można znaleźć duży wybór wegańskich butów, odkryłam już w tamtym roku. Buty tam dostępne są wykonane z różnych alternatywnych materiałów dla skóry. Wszystkie dostępne buty, ubrania i akcesoria są wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka i dbałością o środowisko naturalne. To jedyny taki sklep w Polsce. Możecie kupować w nim online, albo zaglądnąć do sklepu stacjonarnego w Krakowie przy ulicy Dajwór. Więcej o nim pisałam już w tamtym roku, wpis przeczytacie TUTAJ


Po raz kolejny zdecydowałam się na buty portugalskiej marki NAE- mają w swojej ofercie wiele ciekawych modeli- sneakersy z pinatexu, derby z korka, czy buty z plastikowych butelek PET. 
NAE przyświeca wegańska i przyjazna środowisku filozofia, promująca etyczną konsumpcję. Marka pracuje z alternatywnymi dla skóry materiałami, takimi jak wyżej już wspomniane: korek naturalny, liście ananasa (piñatex), plastikowe butelki PET poddane recyklingowi czy ekologiczna, świetnej jakości mikrofibra. Wszystkie z nich powstają w procesach zdecydowanie bardziej przyjaznych dla środowiska niż skóra naturalna i mają świetne właściwości – w niczym jej nie ustępując. 
NAE to skrót od No Animal Exploitation, ale design butów jest w przypadku tej firmy równie istotny. Portugalskie buty są znane na świecie ze świetnego designu i wysokiej jakości wykonania – NAE nie odchodzi od tych standardów, a wręcz poszerza je o kolejne, bardzo ważne dla świadomego i empatycznego konsumenta. Buty tej marki są w 100% cruelty free, co oprócz braku komponentów pochodzenia zwierzęcego oznacza również poszanowanie dla praw człowieka – produkcja odbywa się w Portugalii, jedynie w miejscach, gdzie w pełni przestrzega się praw pracowników.
NAE stawia na równi jakość, design, szacunek dla zwierząt, szacunek dla praw pracownika i troskę o środowisko. Dzięki temu jest wspaniałym przykładem nowoczesnej marki wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom świadomych i etycznych konsumentów. 


Buty zrobione z plastikowych butelek przypominają filc, wyglądają bardzo ładnie. Do wyprodukowania butów potrzeba zaledwie 8 plastikowych butelek. Mam je w planie, kiedy będę potrzebowała butów tego typu. 


Moda etyczna to wielowymiarowe pojęcie, w którym zawiera się wiele aspektów związanych z modą- warunki pracy, fair trade, zrównoważona gospodarka, ochrona zwierząt i dbałość o środowisko naturalne. Dotyczy ona mody na każdym etapie jej powstawania – od projektowania, szycia po sprzedaż. To obszerny temat, który będę jeszcze wielokrotnie poruszać. 

"Produkty, które znajdziecie w sklepie Fairma Ethical Design  pochodzą ze sprawiedliwego handlu (fair trade), co oznacza, że moda nie uczestniczy w podtrzymywaniu ubóstwa ani niewolnictwa ekonomicznego. Wszystkie nasze towary są w 100% wegańskie, czyli do wykonania ich nie zostały użyte żadne materiały odzwierzęce. Znaczna część asortymentu to produkty ręcznie robione i często pochodzące z recyklingu/upcyklingu, a to przynosi korzyść środowisku naturalnemu. Wiele z nich jest certyfikowanych."

Marka Fairma ma dobrą ideę i wpływa na wzrost świadomości konsumentów. Bardzo popieram takie podejście. Kiedy mamy wybór, zawsze lepiej wybrać produkty z małych manufaktur, które zostały zrobione z dobrych surowców i bez krzywdy innych. Jeśli nie macie możliwości odwiedzienia sklepu w Krakowie, polecam zobaczyć co mają do zaoferowania z sklepie internetowym- KLIK

Zwracacie uwagę na to skąd pochodzą wasze buty i ubrania? Wspieracie Fair Trade?

Pozdrawiam,
Daria


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger