Godzina dla Ziemii- to już dziś!

23 marca o godzinie 20:30 po raz kolejny możemy przyłączyć się go akcji WWF Godzina dla Ziemii.
 Wyłączenie światła na godzinę to symboliczny gest, który przypomina żeby dbać o środowisko, każdy może się przyłączyć. Działania chroniące środowisko zaczynamy w naszym domu. Nawet proste gesty mogą pomóc naszej Planecie.
W tym roku do akcji włączyło się wiele gwiazd i blogerów, tutaj można przeczytać więcej na ten temat.
Prosta idea zbiera coraz więcej uczestników, w tym roku ponad 50 miast w Polsce włącza się do akcji, możecie sprawdzić czy Wasze miasto bierze udział.

http://www.godzinadlaziemi.pl

Ja na pewno zgaszę światło:) Kto jeszcze decyduje się na wieczór przy świecach?
Pozdrawiam:)

12 komentarzy:

 1. W tamtym roku zgasiłam i w tym też zamierzam!

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze że przypomniałaś ja zgaszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi sie ta idea :) może przez takie drobne gesty nauczymy się szanować naszą Ziemię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. o fajnie ze mi przypomnialas - to dzisiaj :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja staram się w miarę możliwości oszczędzać prąd na co dzień, dzisiaj natomiast wezmę udział w akcji anty- i włączę wszystko, co się tylko da. Odkąd "Godzina dla Ziemi" stała się popularna słychać coraz więcej głosów o jej negatywnym znaczeniu. Wygaszanie świateł w wielkich miastach i na znanych budynkach jest spektakularne, ale po godzinie światła zapala się z powrotem. A żadnej elektrowni nie można ot-tak wyłączyć na tak krótki czas. Ten prąd i tak jest wytworzony i zmarnowany, a ilość prądu wykorzystana do ponownego rozświetlenia świata jest większa, niż zaoszczędzona przez tą godzinę. W dodatku przy takich skokach energii wzrasta niebezpieczeństwo uszkodzeń w elektrowniach.
  Dzisiejsza akcja faktycznie trafia do ogromnej liczby ludzi, ale niestety tylko na jeden dzień. Zapewne większość z nas nie zmieni swoich przyzwyczajeń na stałe. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważam, że poza zwróceniem uwagi ludzi (często niestety chwilowe, ale może zawsze to już coś) na kwestie ekologiczne akcja "Godzina dla Ziemi" wcale nie jest dobra dla Ziemi. Zgadzam się z Puszysławą. Wolę inne formy poszerzania świadomości ekologicznej, ale życzę miłego wieczoru przy świecach, może społecznie ta akcja wywoła w szerszej perspektywie coś bardzo pozytywnego :)
  A.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja także przyłączam się do akcji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wyłączam ! dzięki za przypomnienie, nie oglądam informacji a radiu ani słowa :(

  sądzę, że bojkotowanie takich akcji jest niemądre, chodzi przecież o ideę, o to aby przypomnieć tym, którzy nie pamiętają na co dzień, symbol. Dlaczego bojkotować dzień sprzątania świata, bo śmieci są zbierane raz w roku, lepiej raz niż w ogóle, a może ktoś wprowadzi to w życie i codziennie będzie pamiętał o wyłączeniu światła i nieśmieceniu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja się przyłączyłam i skończyło się 2 pobitymi talerzami :))

  OdpowiedzUsuń
 10. fajna akcja:) lubię wieczory przy świecach. Pamiętam, że na wakacjach kiedy jeszcze na działce nie było prądu to świeciło się świecami i było bardzo przyjemnie:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta godzina dla ziemii to najwieksza głupota wymyślona przez pseudo ekologòw. Całe szczęście że tylko garatka ludzi bierze w tym udział. Z punktu widzenia operatora PSE to najwiekszy koszmar.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger