Automasaż karku

Cześć!

Nie znam osoby, która nie lubi masażu. Kojarzy się z przyjemnością, odprężeniem i spokojem.  Masaż karku i obręczy barkowej to szczególnie przyjemny zabieg:) Przynosi ulgę nadmiernie napiętym mięśniom i  jest to jeden z masaży, który możemy wykonać samodzielnie. Początki mogą, być ciężkie, jednak kiedy wyczujemy już swoje ciało i rozmasujemy punkty najbardziej bolesne masaż będzie jeszcze przyjemniejszy. W masażu klasycznym jest kilka technik, które następują kolejno po sobie. Wszystkie mogą być przeplatane głaskaniem.  Masaż można wykonywać na sucho lub z niewielką ilością oliwki czy oleju. Łatwiej będzie masować z użyciem poślizgu, nie należy jednak przesadzać z ilością. Kiedy nałożymy zbyt dużo oliwki chwyty będą wykonywane nieprecyzyjnie, a niektóre będą niemożliwe go wykonania.

Znalazłam bardzo fajny filmik pokazujący jak poprawianie wymasować okolicę karku.
W tym masażu ważne są uciski punktowe miejsc bardzo bolesnych, jeśli takie występują. Każdy ucisk takiego miejsca  powinien trwać na tyle długo, aż ból będzie ustępował. 
Masaż karku działa rozluźniająco, poprawia ukrwienie i trofikę masowanych tkanek, pomaga pozbyć się bólu tej okolicy. Wystarczy kilka minut żeby się odprężyć.
Polecam wypróbować po ciężkim dniu:)

Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Mimo wszystko wolę gdy ktoś mnie masuje, sama jestem koszmarną masażystka, ale umiejętność automasażu mimo wszystko zawsze może się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie skończyłam wykonywać ten masaż :D Czuję przyjemne ciepło i rozluźnienie :) Dziękuję za ten wpis! :) Od dawna czegoś takiego poszukiwałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny filmik, masaż to suuuuper "rzecz":)

  OdpowiedzUsuń
 4. byłam niedawno na masażu tatrzańskim, ale chętnie przeszłabym się na kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A słyszałaś może o masażach i ćwiczeniach twarzy? Napiszesz coś na ich temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masaż staram się robić codziennie, nawet kilka minut. Pomyślę o takim poście:)

   Usuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger