Butelka EQUA z logo ekocentryczki :)

Cześć!

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze butelki z logo Ekocentryczka:) Są piękne i dokładnie takie jak na wcześniejszych projektach, które Wam pokazywałam. 


Butelki marki EQUA nie zawierają Bisphenolu A (BPA), który jest niebezpieczną substancją chemiczną, przypominającą budową hormony estrogenne. BPA jako składnik opakowań spożywczych oraz butelek do napojów ma za zadanie usztywniać plastik. Występuje też w wewnętrznych powłokach, którymi wyłożone są puszki z żywnością lub napojami. Niestety pod wpływem uszkodzeń struktury np. pognieciona butelka, lub zwiększenie temperatury, BPA zaczyna przenikać do zawartości pojemnika, a następnie do organizmu człowieka. Zetknięcie z hormonami syntetycznymi zaburza produkcję, wydzielanie, transport oraz funkcjonowanie hormonów naturalnych. Może być to powodem alergii, zaburzeń metabolicznych, a nawet nowotworów. 
Bosphenol A jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, może powodować wady rozwojowe, przedwczesne dojrzewanie i zmniejszoną płodność w dorosłym życiu. 


EQUA stawia na wysoką jakość materiałów produkcji. Butelki są wykonane z najwyższej jakości kopoliestru o nazwie Eastman Tritan. Materiał ten jest na rynku dopiero od października 2007 roku, przeszedł pozytywnie szereg testów specjalistycznych wymaganych przez FDA- amerykańską Rządową Agencją Żywności i Leków. Pozwolenia wydawane przed FDA są honorowane na całym świecie i stanowią wyznacznik jakości oraz braku negatywnego wpływu na zdrowie. 

Butelki EQUA nie wchodzą w reakcją z żadnymi płynami. Nie przejmują zapachów ani nie ulegają zabarwieniu. Butelkę raz na jakiś czas warto pozostawić na noc wsypując do wody łyżeczkę sody. Taki sposób sprawdza się idealnie i dzięki temu butelka wygląda jak nowa - bez nalotów czy przebarwień po napojach. 

Bez obaw można napełnić butelkę wrzątkiem. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie rozstają się z bidonem. Butelka ma wygodny ustnik i sprawdzi się w czasie fitnessu czy innej aktywności fizycznej. Można myć ją w zmywarce, ale z czasem może to prowadzić do zmycia nadruku,więc lepiej myć ją ręcznie. Ma pojemność 0,6 l.


Jeśli jesteście zainteresowane możecie zamówić butelkę, są już dostępne. Wszystkie zamówienia należy kierować na adres mailowy firmy EQUA:
Cena butelki to 59 zł + koszt przesyłki. Przelew na konto (przedpłata) - 13,5 PLN, paczka za pobraniem- 20 PLN. 
Można składać zbiorowe zamówienia, wtedy koszty przesyłki rozłożą się na kilka osób. 


Więcej informacji na temat butelek możecie znaleźć na fanpage- KLK.

Podobają się Wam? Cieszę się, że w końcu do mnie dotarły:)


Pozdrawiam!10 komentarzy:

 1. Fajny pomysł z butelkami, a przy okazji ciekawych rzeczy się dowiedziałam na temat tych substancji, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! A co z zieloną zakrętką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na białą zakrętkę.

   Usuń
 3. Jak długo można używać takie butelki? i jaką mają pojemność? czy należy kupić do nich filtr?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Butelka może służyć przez wiele lat:) Ma pojemność 0,6 l i nie wymaga filtra.

   Usuń
 4. witam!
  Jakiś czas temu natrafiłam na Twoj post o soku rokitnikowym,gdzie go zakupiłaś ?Bo jest dość tani..zaiwera w składzie jeszcze coś oprócz rokitnika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, pamiętam tylko, że sok smakował okropnie, ale to był czysty sok z rokitnika. Kupiłam go w małym sklepiku, ale niedawno widziałam tą markę w Carrefour. Mam nadzieję, że go znajdziesz:)

   Usuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger