Health box "Zdrowe danie"

Cześć!

Tym razem Health Box nie krył w środku nic słodkiego. Uzupełnił moje kuchenne zapasy i pozwolił odkryć kolejne ciekawe marki. 
Co znalazłam w środku? 


Zdrowy Olej Słonecznikowy Tłoczony Na Zimno - Green Spoon - „tłoczony na zimno, nierafinowany to dzieło mistrzów olejarni, których wiedza zaczerpnięta jest z rodzinnych ekologicznych tradycji. Nasz olej z nasion słonecznika tworzony z artyzmem i pasją charakteryzuje się niezwykłym, naturalnym smakiem i zapachem. Jego aromat kojarzy się z ciepłem i piękną pogodą.” 

Nadaje się między innymi do: sałatek, sosów i pieczywa. To też mój ulubiony olej do płukania ust codzienne rano. 

Naturalne Przyprawy Kompozycja Warzywno Owocowa  - Green Spoon - „to prawdziwy smak i zapach natury. Wszystkie naturalne składniki zostały dobrane przez mistrzów kuchni, którzy na bazie swoich doświadczeń szukali smaku, jaki zauroczy gościa restauracji. Składniki naszej kompozycji pochodzą wyłącznie z polskich upraw niewielkich gospodarstw. Suszenie odbywa się naturalnie ze wspomaganiem gorącym powietrzem. Kompozycja mieszana i pakowana jest ręcznie.” 

Ciekawa mieszanka do zup i inny dań, szczególnie marynat. Dam znać jak się sprawdzi. 

BIO Spaghetti Luksusowe - NIRO - makaron ekologiczny z orkiszu powstający w małej rodzinnej firmie. Produkowany jest w wysokiej jakości i potwierdzony certyfikatem ekologicznym. 

Znam te makarony i od czasu do czasu je kupuję. Mają dobrą cenę i jakość. 

Mąka ryżowa  -  Jawo Kraków - „Mąka ryżowa jest formą mąki z drobno zmielonego ryżu. Mąka ta może być wykonana z ryżu białego lub brązowego. W swojej ofercie przedstawiamy mąkę z ryżu białego - jest lżejsza, łagodniejsza i łatwiejsza do strawienia niż mąka pszenna. Jest naturalnie pozbawiona glutenu, stąd też często używana w kuchni paleo i wegetariańskiej ale przede wszystkim wywodząca się z kuchni azjatyckiej.” 

Nie znałam tej marki, mają swój sklep w Krakowie i chętnie do nich zaglądnę. Mąka ryżowa najlepiej sprawdza się u mnie do naleśników. 

Pieprz cytrynowy - Jawo Kraków - „Pieprz Cytrynowy jest mieszanką starannie dobranych składników. Potrawy nim przyprawiane zyskują ostrość pieprzu i kwaskowy posmak cytryny.” 

Ciekawa mieszanka, takiej jeszcze nie miałam. Może uda się zorganizować niebawem wegańskiego grilla i zrobić jakąś ciekawą marynatę do warzyw. 

Sól Himalajska - ViVio - „to najczystsza i najzdrowsza sól na ziemi. Pochodzi tylko z jednego miejsca- wschodniego pasma Himalajów w Pakistanie. Ma barwę od białej do jasnoróżowej i ciemnoczerwonej. Powstała miliony lat temu na skutek osuszania się oceanów, a jej złoża znajdują się na głębokości 400-600 metrów pod powierzchnią ziemi. Sól himalajska jest czystsza i zdrowsza od tradycyjnej soli kuchennej, używanej przez nas na co dzień. Ma też właściwości prozdrowotne. Oryginalna sól himalajska zawiera sód, ponad 80 mikro i makroelementów w formie koloidalnej, w tym: magnez, cynk, wapń i żelazo.” 

Sól himalajska sprawdza się w kuchni i w pielęgnacji do kąpieli czy peelingów. Nie przeceniałabym jej wartości zdrowotnych, sól jak sól. W szczypcie nie znajdziemy wielu składników odżywczych. Dla zainteresowanych kod zniżkowy- healthbox05. Jestem zadowolona z tego boxa, będę teraz w rozjazdach i zdrowe przekąski się przydadzą. 
W pudełku znajduje się minimum 5 produktów, a cena pojedynczego pudełka to 55, 99 złTo dobra cena w porównaniu do innych pudełek tego typu. Możecie zamówić pojedyncze pudełko Health Box lub wybrać 3- lub 6-miesięczną subskrypcję. 

Znacie te produkty?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger