Detoks sokowy na lato

Cześć!

W tym tygodniu zrobiłam kolejny detoks sokowy, głównie na zielonych sokach. Drugi raz podjęłam takie wyzwanie z sokami Natura Cold Press. Trzy dni to nie tak długo, ale i tak trzeba się do nich przygotować. Kilka dni przed jadłam mniej, były to głównie owoce i warzywa, podobnie po detoksie warto przez około tydzień kontynuować lekkostrawną warzywno-owocową dietę. Wtedy ma to sens i przynosi dobry efekt. 

Codziennie miałam to wypicia 6 soków o pojemności 520 ml. Soki miały niewielką kaloryczność, mimo to były sycące. W każdej butelce jest 1,5 kg wyciskanych na zimno owoców i warzyw.  W ciągu dnia dostarczamy około 9 kilogramów świeżych warzyw i owoców, brzmi nieźle! Dzień 1
Pierwszego dnia poszłam pobiegać, wiedziałam że kolejne dwa dni nie będą zbyt aktywne treningowo. Pierwszy dzień był najgorszy ze względu na duży głód. Z upływem dnia było coraz lepiej. Piałam dużo wody i kilka herbat ziołowych. Wieczorem poszłam na długi spacer i wcześnie położyłam się spać. 

Dzień 2 
Przeszłam go najłagodniej. Rozpoczynałam półgodzinną sesją jogi i rollowaniem. Później dłuższe szczotkowanie ciała na sucho. Wypiłam ponad litr wody zanim zaczęłam pić soki. Czułam się dobrze, ale byłam trochę spowolniona i słabsza. Nie miałam dużych planów na dni detoksu, chciałam jak najwięcej czasu poświęcić na spacery czy czytanie książek. Wcześnie się położyłam i spałam bardzo dobrze. 

Dzień 3
Obudziłam się głodna, wypiłam sporo wody z cytryną. Po pierwszym soku głód przeszedł. Mimo wszystko głowa bolała mnie przez większość dnia. Był upał i w drodze do pracy wypiłam pół litra naturalnej wody kokosowej. Zrobiłam sobie krótki spacer i piłam bardzo dużo wody w ciągu dnia. Wieczorem czułam się lekko i miałam dobry nastrój. 

Po sokach
Teraz czas na warzywno-owocowe odżywianie. Lato temu sprzyja.Taka lekka i kolorowa dieta bardzo sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Po trzech dniach bez stałych posiłków, trzeba wprowadzać je powoli i uważać na porcje. Owoce mają więcej kalorii i warto zacząć od nich dzień. Koktajl czy talerz owoców będzie dobrym posiłkiem. W dalszej części dnia sięgam po mniejsze porcje owoców i sporo warzyw. Można zastąpić jeden posiłek sokiem, albo koktajlem, najlepiej zielonym:) 

Ciało samo się oczyszcza kiedy jesteśmy zdrowi i wszystko przebiega sprawnie. Niestety nie sprzyja temu zanieczyszczone środowisko, konserwanty zawarte w kosmetykach czy pożywieniu, leki, powietrze którym oddychamy... Kiedy organizm nie nadąża toksyny gromadzą się w komórkach. Może skutkować to ciągłym przemęczeniem, bólami głowy, problemami z trawieniem, obrzękami, nerwowością, a nawet poważniejszymi chorobami. Warto od czasu do czasu wspomóc organizm detoksem. Nawet jeden dzień warzywno- owocowy w tygodniu będzie korzystny, nie trzeba od razu przeprowadzać radykalnych głodówek czy postów. Moje doświadczenia z dietą sokową są pozytywne, nie znaczy to jednak że tak będzie dla wszystkich. Mimo wszystko 3-5 dni na diecie sokowej może być ciekawym doświadczeniem i na pewno będę powtarzać to co jakiś czas. Jestem zadowolona, że po raz kolejny podjęłam wyzwanie. Walka z uczuciem głodu nie jest przyjemna, ale mając na uwadze pozytywne skutki detoksu, warto przetrwać gorsze momenty. Czuję, że odpoczynek dla układu trawiennego był dobry.

Lato to dobry czas na przeprowadzenie diety sokowej. Nie mamy takiej ochoty na ciepłe posiłki, świeże soki świetnie gaszą pragnienie, nawadniają i sycą. Organizm przeznacza aż 30% energii na procesy trawienia. Kiedy pijemy soki energia ta jest przeznaczona na inne procesy naprawcze. 
Szczególnie teraz kiedy owoce i warzywa mają najwięcej wartości odżywczych warto podjąć takie wyzwanie. Co sadzicie o takich detoksach? Chętnie poznam Wasze doświadczenia.

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger