Click and Grow- kliknij i wyhoduj!

Cześć!

Kiedy zobaczyłam to urządzenie, zachwycił mnie design. Smart Garden prezentuje się pięknie i byłam ciekawa jak się sprawdzi w kuchni. Mam go od kilku miesięcy. Przez cały czas mam w domu świeże zioła i myślę o większym modelu. "Inteligentna doniczka Smart Garden 3 od Click & Grow to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych, zabieganych, domowych ogrodników. Jeśli więc nie masz czasu na czasochłonne zajęcia związane z tradycyjną uprawą roślin, a jednocześnie cenisz sobie zdrowe odżywianie i zielone dekoracje — to produkt stworzony dla Ciebie. 

Prezentowany tu zestaw składa się z głównego pojemnika, lampy LED o regulowanej wysokości oraz 3 wkładów z bazylią, zaopatrzonych w miniaturowe kopułki, stwarzające efekt szklarni w pierwszej fazie wzrostu. Zasilane prądem urządzenie zużywa jedynie 6W prądu, zaś dzięki pojemnikowi na wodę o pojemności 1,2 l i automatycznemu systemowi nawożenia, pomoże wyhodować upragnione plony bez konieczności posiadania rozbudowanej wiedzy na temat uprawy roślin. 

Jedynym, co należy co miesiąc kontrolować, jest poziom wody w doniczce, o którym informuje boczny panel, obniżający się w miarę jak poziom wody się zmniejsza. Pierwsze pędy, które pojawią się po około 2 tygodniach sprawią, że każdy ogrodnik Click & Grow poczuje się dumny, a po około 2 miesiącach zioła i kolorowe kwiaty wprawią w zdumienie wszystkich domowników. Niewątpliwą zaletą takich roślin, obok samodzielnej uprawy, jest ich ekologiczność — kapsułki wykonane są z biodegradalnego materiału, a zawarta w nich gleba nie zawiera pestycydów."


Smart Garden 3 jest samonawadniającym się systemem w komplecie z trzema diodami LED, każda o mocy 180 lumenów, pozwalającym łatwo uprawiać zioła, kwiaty i warzywa. Ogródek Smart Garden 3 ma formę eleganckiego, minimalistycznego, pojemnika o zaokrąglonych rogach, dzięki czemu będzie idealną propozycją do nowoczesnych wnętrz. Możliwość wyboru rośliny — od ziół, przez pomidorki koktajlowe i papryczki chili, po kwiaty takie jak celozja grzebieniasta czy petunia, daje także swobodę wyboru miejsca, w którym ogródek będzie eksponowany.

Bazylia posadzona na początku roku cały czas rośnie i ciągle pojawiają się nowe listki. To dobre rozwiązanie na zimę, kiedy nie ma  wystarczającej ilości światła do hodowania ziół. Sprawdzi się także w cielnych pomieszczeniach. Jestem bardzo zadowolona z tego gadżetu, myślę że z czasem sprawię sobie większy model na 9 sadzonek. Chętnie posadziłabym sobie swój jarmuż czy sałatę, a także inne zioła które bardzo lubię. 

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Raz uruchomione wymaga od nas jedynie dolewania wody raz w tygodniu. 

Samodzielnie wyhodowane zioła zawsze cieszą bardziej niż te kupione. Taki domowy zielnik jest piękny. Urządzenie bardzo mi się podoba, dobrze się sprawdza i ładnie wygląda w kuchni. Co o tym myślicie? 

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger