W jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Cześć!

Pielęgnacja skóry to najważniejszy element, który zapewnia dobry wygląd i przeciwdziała starzeniu skóry. Ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do rodzaju skóry, ale też kolejność ich nakładania. 
Dzięki temu kosmetyki lepiej się wchłaniają i spełniają swoje zadania. Nie obciążamy skóry, nawet jeśli nałożymy kilka warstw kosmetyków, dobre produkty chronią ją w ciągu dnia. 

Ilość nakładanych na co dzień kosmetyków zależy od naszych preferencji. Nie jestem zwolennikiem wszystkich kroków koreańskiej pielęgnacji, ale lubię wieczorną pielęgnację i poświęcam na nią dłuższą chwilę każdego dnia. W tym poście przedstawiam Wam moje poranne kroki i kilka ulubionych kosmetyków, do których wracam. 

1. Oczyszczanie
Zdecydowanie najważniejszy krok, dokładne oczyszczenie twarzy jest konieczne przed nałożeniem kolejnych kosmetyków. Metod oczyszczania jest wiele, można użyć żelu albo pianki, albo rozpocząć od olejowego oczyszczania. 
Raz w tygodniu warto użyć peelingu, który dokładnie oczyści skórę.
Wieczorem myję skórę z użyciem szczoteczki Foreo. Rano lubię masować przez chwilę twarz gąbeczką Konjac
Wygładzający olejek do mycia twarzy i demakijażu Clochee

Olejek do demakijażu Resibo


Pianka do mycia twarzy Orientana


2. Tonik
Po oczyszczeniu zawsze spryskuję twarz tonikiem, który przywraca skórze naturalne pH. Kiedyś nie zawsze go stosowałam, ale doceniłam jego działanie i polecam każdemu. 

Woda z czystka Make Me Bio

Tonik mgiełka nawilżająca Resibo


Hydrolat malinowy na wodzie aloesowej Mokosh
3. Serum
Jako pierwszy nakładamy kosmetyk o najlżejszej konsystencji. Serum, które stosujemy w ciągu dnia powinno być lekkie, tak żeby nie obciążyło skóry i dobrze zgrało się z kolejnymi kosmetykami, które nałożymy na skórę. Serum nie jest konieczne każdego dnia, mam teraz 3 różne buteleczki i używam ich w zależności od potrzeb skóry. 

Serum z Potrójną Witaminą C – Wake-up, Alkemie


Serum odżywczo-odmładzające, Clochee


Wygładzające serum Figa, Mokosh


Nawilżające serum do twarzy z zieloną herbatą i różą, John Masters Organics
4. Krem pod oczy
Mam kilka kremów pod oczy, które lubię, ale najczęściej stosuję do tylko na noc. Wieczorem mam więcej czasu żeby dobrze wmasować go w skórę. Jeśli nakładacie go w ciągu dnia, lepiej nałożyć go przed kremem na dzień. 

Krem pod oczy, Resibo


Krem na okolice oczu, Alkemie

Intensywnie regenerujący krem-maska pod oczy, Clochee

5. Krem do twarzy
Powinien być dopasowany do potrzeb skóry. Na dzień powinien być lekki, dobry pod makijaż. Nałożenie go na serum pomoże zatrzymać substancje czynne w głębi skóry. Najczęściej wybieram krem nawilżający.

Naturalny krem rewitalizujący, Hagi

Krem ultranawilżający na dzień, Resibo

Krem Równoważący 24-godzinny, Alkemie  6. Krem z filtrem 
Ochrona skóry przed słońcem do konieczność, szczególnie kiedy większość dnia spędzamy na zewnątrz. Latem nie nakładam wcześniej innego kremu, ale kiedy robi się zimniej pod krem z filtrem nakładam lekki krem nawilżający. 

7. Makijaż
Na odpowiednio przygotowanej twarzy, makijaż będzie trzymał się lepiej. Podobnie jak w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych polecam makijaż naturalnymi produktami mineralnymi. 

Ile etapów ma wasza poranna pielęgnacja. Wieczorna ma jeszcze kilka innych, ale to już temat na kolejny post:) 

Pozdrawiam,

Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger