MYDŁO DO WŁOSÓW w kostce

Cześć!

Mydło do włosów w kostce, do tego na sznurku? Tak! Wreszcie pojawiły się u nas. Niedawno pisałam o zero waste dla początkujących, to kolejna forma ograniczenia plastiku na co dzień. Dlaczego warto przerzucić się na taki szampon, już wyjaśniam. 
Szampon w kostce na grubym sznurku konopnym ładnie wygląda w łazience, ale też dobrze się sprawdza. Dzięki zawartości oleju rycynowego włosy są miękkie i łatwo się rozczesują. 
Miałam obawy czy taki szampon z bardzo prostym składem będzie się pienił. W składzie jest tylko- olej kokosowy, oliwa z oliwek, masło shea, olej rycynowy. Jednak mydło daje gęstą, kremową pianę i jest przyjemne w użyciu. Widać, że do produkcji szamponu wystarczy kilka prostych składników, nie ma konieczności dodawania wielu konserwantów czy barwników. 

Mydło ze sznurkiem jest wygodne w użyciu, można je zawiesić w łazience, bez obaw że rozpuści się w mydelniczce. 

Szampony zazwyczaj pakowane są w plastikowe butelki, które nie są przyjazne środowisku. A to kosmetyk, który kupuje się dość często. Ucieszył mnie ten szampon i bardzo chciałam go spróbować. Do umycia głowy wystarczy odrobina mydła, ma przyjemny zapach. 

To delikatny kosmetyk, który sprawia, że włosy łatwo się rozczesują. Na początku nie używałam odżywki, żeby sprawdzić jak będą wyglądać włosy po jego użyciu. Odżywka nie jest konieczna, ale od czasu do czasu używam jakieś odżywki. Może niebawem też znajdę coś w kostce. Szampon jest dedykowany dla włosów suchych i normalnych, jednak dobrze sprawdza się też przy moich włosach, które się przetłuszczają. 

Jak przywrócić odpowiednie pH?
Istnieją podzielone opinie na temat płukania włosów kwaśnymi płukankami. Kwaśne płukanki służą jako czynnik neutralizujący zasadowy odczyn mydeł, ułatwiający odzyskanie przez naskórek lekko kwaśnego płaszcza lipidowego. Zmiękczają i wygładzają włosy, które stają się lśniące (zamknięte łuski tworzą gładką powierzchnię odbijającą światło). 

Niektórzy tego nie stosują w ogóle, inni - od czasu do czasu. Jedni używają octu jabłkowego, inni kwasu cytrynowego. Ja używam po każdym myciu roztworu zwykłego białego octu- na litr wody około 3 łyżki octu. Im twardsza woda tym silniejsze powinno być stężenie. Każdy musi je dopasować do własnej sytuacji. Niektórzy uważają, że płukanki z octem wysuszają włosy. Nigdy tego nie stwierdziłam, ale może powinno się mieć to na uwadze w przypadku suchych włosów. 
Podczas suszenia włosów zapach octu znika.


To produkt uniwersalny dla dorosłych i dzieci. Kosztuje 17 zł, co nie jest wygórowana ceną za robiony ręcznie kosmetyk, który wystarczy na długie tygodnie. Będę do niego wracać. 

Znacie Cztery Szpaki?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger