DAYSY- komputer cyklu. Jak sprawdził się u mnie?

Cześć!

Dziś temat, który nie jest poruszany często na polskich blogach. Szukając informacji o komputerach cyklu trafiałam głównie na zagraniczne blogi.
Pierwszy raz o komputerach cyklu usłyszałam u Megan Elizabeth, nagrała ciekawy film o komputerku, który stosowała. To przekonało mnie, że hormonalne tabletki antykoncepcyjne nie są konieczne. Poza tym takie leki nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet. Problemy z tarczycą i wiele innych chorób wykluczają przyjmowanie hormonów. 

Każdy jest inny i nie ma jednej metody, która sprawdzi się u wszystkich kobiet. Istotne jest, żeby wiedzieć o działaniu różnych metod antykoncepcji i być świadomym konsekwencji ich działania. Jest wiele metod antykoncepcji, dobrze że bezpieczny seks jest teraz ważnym tematem, głównie za sprawą Anji Rubik i jej książce sexed.pl 
Mam wybór jak inne kobiety i nie wtrącam się w wybory innych, mogę podzielić się tym co wybrałam i jest w moim odczuciu najlepsze dla mnie w tym momencie. 
Czym są komputery cyklu?
To urządzenia, które na podstawie pomiarów temperatury określają dni płodne kobiety, a skuteczność tych pomiarów wynosi 99,4%. Komputer cyklu Daysy polecany jest głównie jako urządzenie ułatwiające rozpoznanie faz cyklu. Komputery cyklu można stosować jako urządzenie wspomagające naturalne metody zapobiegania ciąży.

W moim odczuciu świadome i zdrowe życie nie idzie w parze z hormonalną antykoncepcją, która jest najpopularniejszą formą zapobiegania ciąży. Wiele kobiet nie wie jak przebiega cykl owulacyjny, poza miesiączką nie wiedzą w jakiej części cyklu się znajdują. Świadome życie, aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie kłócą się dla mnie z hormonalną antykoncepcją. Nie ma ona pozytywnego wpływu na zdrowie, niby jest na rynku od kilkudziesięciu lat, ale ciągle nie ma jednoznacznych badań na jej temat i nie wiadomo jakie są konsekwencje wynikające z ciągłego zażywania. Wiele kobiet po odstawieniu tabletek czuje jej skutki jeszcze długi czas. 


Antykoncepcja hormonalna działa jak antybiotyk na nasze jelita. Niszczy mikroflorę jelitową, w tym bakterie które odpowiadają za prawidłowe trawienie. Często powodują szereg innych dolegliwości jak problemy ze skórą, wahania wagi, zmiany nastroju, bóle głowy, obniżone libido. 

Jakie wskaźniki biorą pod uwagę komputery cyklu? 
Daysy jest samodzielnym urządzeniem diagnostycznym, tak zaprogramowany, że na podstawie codziennych pomiarów temperatury bazowej ciała oraz wprowadzaniu informacji o miesiączce dokładnie pokazuje twoją płodność. Komputer analizuje twój cykl i natychmiast pokazuje, czy jesteś płodna czy też nie i kiedy występuje owulacja. Jedyne co musisz robić to codzienny pomiar temperatury pod językiem zaraz po przebudzeniu oraz wprowadzanie informacji o miesiączce.

Zaczęłam używać daysy na początku tego roku. Codziennie rano po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka mierzę temperaturę wkładając czujnik daysy pod język. Po 60 sekundach od razu dostaję wynik- zielone świtało (dni niepłodne), czerwone (dni płodne), żółte (niewystarczająca ilość informacji do określenia statusu/ wahania cyklu/ faza "uczenia się" po pierwszym uruchomieniu urządzenia).
Producentem daysy jest marka, która od 30 lat zajmuje się produkcją komputerów cyklu. Daysy przewiduje Twój cykl z dokładnością do 99,4%.
Co kilka dni synchronizuję Daysy z aplikacją DaysyView, dzięki której mogę przeglądać wyniki i zobaczyć w kalendarzu jak przebiega mój cykl. Nie planuję ciąży w najbliższej przyszłości, ale jeśli będę chciała zajść w ciążę daysy może to ułatwić. Urządzenie jest polecane dla kobiet, których cykl trwa od 19-40 dni. Spotykając negatywne opinie często czytałam wypowiedzi kobiet, których cykl trwa 60 dni, w takich wypadkach daysy może się nie sprawdzić.

Komputery cyklu pozwalają lepiej poznać swoje ciało. Wcześniej nie byłam tak świadoma momentu cyklu, w którym się znajduję. Nie rozumiałam tak dobrze cyklu. Przy regularnym trybie życia i stałym partnerze, daysy jest bardzo skuteczną metodą. Odpowiedzi na wiele pytań, które nasuwają się po odkryciu daysy znajdziecie TUTAJ. Jeśli macie pytania piszcie, chętnie odpowiem. Jeśli nie będę potrafiła, zapytam specjalistów.

Słyszeliście o komputerach cyklu? Co o nich sądzicie?

Pozdrawiam,
Daria
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger