Zieliński bags- modny upcykling

Cześć!

Marcin Zieliński to warszawski kaletnik z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku mody. Każda torba Zieliński Bags przechodzi przez jego ręce. Trzyma się zasady, że wszystkie wypuszczone przez markę produkty muszą być uszyte starannie, z materiałów, które gwarantują wytrzymałość bo mają służyć latami. Był pierwszym polskim projektantem, który inspirowany ideą upcyclingu, sięgnął po tak niekonwencjonalny surowiec jak dętka rowerowa.

Dla mnie była to duża ciekawostka, odkryłam markę w tym roku. Mam małą torebkę i nerkę z dętki. Bardzo je lubię. 
Termin upcycling odnosi się do produktów dobrej jakości, które powstały z surowców pochodzących z recyklingu. Stworzone produkty mają większą wartość niż te, z których zostały wykonane. O ile recykling oznacza „wrzucenie do ponownego obiegu", to upcykling- „wrzucenie do wyższego obiegu". 
Fajnie, że produkowanie przedmiotów z odpadów jest opłacalne i coraz bardziej modne. O wiele bardziej cieszy mnie torebka ze starej dętki niż z sieciówki. 

"Zieliński BAGS to mocny rockowy styl, proste geometryczne wzory i odważny design. Szyjemy torby, worki, plecaki i nerki. Lubimy duże produkty, mocne szwy, solidne dodatki i precyzyjne wykonanie. Lubimy też, gdy surowe i oryginalne materiały grają z minimalistycznymi formami toreb. Jednak to, co dla nas szczególnie ważne, to prowadzenie etycznego biznesu, z poszanowaniem konsumentów oraz każdej pracowniczki i pracownika. Tworzymy wartościowe miejsca pracy i szanujemy prawa zatrudnionych w naszej firmie.
Nasze torby są stylowe i trwałe, mimo że do produkcji żadnej z nich nie wykorzystujemy naturalnej skóry. Ważne jest dla nas również dbanie o środowisko - stąd pomysł na wykorzystanie jako surowca używanych dętek rowerowych. Marcin potrafi tchnąć w każdą z nich nowe życie."


Celem upcyklingu ograniczenie konsumpcji oraz produkcji, która powoduje zmiany klimatu, większe zużycie energii, zatrucie powietrza i wód. Rzeczom spisanym na straty przywraca się piękno i znaczenie. Stare sprzęty dostają drugą szansę i są bardziej wartościowe niż materiały, z których zostały zrobione. Upcykling jest coraz bardziej popularny i kolejne marki stawiają na tę filozofię. 
Duża część rzeczy z upcyclingu to meble i dodatki jak biżuteria czy torebki. Coraz częściej można spotkać też unikatowe ubrania szyte ze starych, niezniszczonych materiałów. 

Siłą upcyklingu jest wykorzystanie tego co już jest. Nie tworzy się przy tym dodatkowych śmieci. Liczy się kreatywność. Można stworzyć coś w rzeczy znalezionych we własnej szafie czy kuchni. Każdy może być twórcą i dać drugie życie rzeczom. Nie jest to masowa produkcja i każdy przedmiot jest unikalny. 

Znacie pojęcie upcyklingu? Słyszeliście o Zieloński Bags?

Do końca października ma hasło ekocentryczka mam dla Was 20% zniżki na produkty marki. 

Pozdrawiam,
Daria Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger