Darmowe treningi, które znajdziesz w sieci- moja lista

Cześć!

Lubicie ćwiczyć w domu? Ja tak. Oczywiście lubię czasem iść na zajęcia z instruktorem, szczególnie jeśli chodzi o jogę, ale nie każdy ma taką możliwość. czasem chodzi o finanse, czasem zwyczajnie o brak możliwości ćwiczenia w swoim mieście. O ile zajęcia fitness są dostępne, joga już niekoniecznie. 
Czasem mimo szczerych chęci nie potrafiłam dostosować zajęć w klubie z godzinami pracy, czy innymi zajęciami. Tylko kiedy mieszkałam we Wrocławiu udało mi się znaleźć szkołę jogi kilka minut od pracy i zajęcia, na które mogłam chodzić trzy razy w tygodniu rano przed pracą. Wszystko idealnie zgrane, świetna instruktorka. Po kolejnych przeprowadzkach już nigdy nie miałam takiego szczęścia. Karnet na siłownię, do której trzeba jechać 15-20 minut szczególnie kiedy jest zimno jakoś mnie nie przekonuje. Wiem, że niektórzy mogą wygospodarować czas tylko na treningi w domu. W takim wypadku idealnie sprawdzą się treningi domowe, przygotowałam zestawienie trenerów z którymi lubię ćwiczyć w domu. Od jogi po treningi siłowe i mordercze kardio czy interwały. 

Najgorszy jest brak ruchu
Każda aktywność się liczy, nie każdy lubi trening przed telewizorem. Zawsze można iść na szybki spacer, albo wyjść pobiegać. Teraz mocniej przykładam się do formy biegowej, ale domowe dywanówki ciągle są elementem mojej treningowej rutyny. 

Jak ćwiczę?
Wszystko zależy od tygodnia, ale kiedy nie mam wyjazdów biegam 3-4 razy w tygodniu i robię 3-4 treningi na macie w domu. Zazwyczaj przeznaczam na nie 40-60 minut dziennie. Z bieganiem jest różnie, teraz nie robię więcej niż 30 km tygodniowo, nie mam w planie maratonu i to mi wystarcza. 
Długo zajęło mi znalezienie w internecie programów treningowych i instruktorów którzy będą mi odpowiadać. Z czasem znalazłam ich całkiem sporo. Włączam program, na który mam ochotę. Ćwiczenie ma być przede wszystkim przyjemnością. Na jogę wolę chodzić do studia jeśli mam taką możliwość, ale dobrym uzupełnieniem jest joga w domu. 

Ważnym elementem mojej aktywności są codzienne spacery. Dużo chodzę, staram się każdego dnia zrobić godzinny spacer. Latem łatwiej o aktywność na zewnątrz. Lubię jesienno- zimowe biegi, ale wiem że dla wielu osób to nie do przejścia. Zbliża się jesień i czas kiedy chętniej będziemy ćwiczyć w domu. 

Pamiętaj, żeby próbować różnych aktywności. Jest ich tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy ma inne upodobania i oczekiwania. Nawet kilkanaście minut dziennie przyniesie widoczne rezultaty i zdrowsze ciało. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, stopniowo zwiększaj trudność ćwiczeń. Metoda małych kroków sprawdza się najlepiej, wtedy unikniesz zniechęcenia. 

W sieci jest mnóstwo darmowych treningów, z których warto skorzystać. Te które wybrałam polecam szczególnie. Przetestowałam wszystkie pozycje w listy i mam nadzieję, że skorzystacie z moich poleceń. 

JOGA
Długo nie mogłam przekonać się do jogi online. Jednak kiedy trafiłam na Sarah Beth Yoga zmieniłam zdanie. Właśnie z nią praktykuję najczęściej. Ma krótkie i dłuższe praktyki, które można dowolnie ze sobą łączyć. Staram się praktykować z nią 1-2 razy w tygodniu. Czasem udaje się częściej.Te programy kilka lat temu zachęciły mnie do zapisania się do studia jogi. 
Są programy dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Programy są w języku angielskim, ale myślę że dla większości osób nie jest to problemem. 
Polecam kilka moich ulubionych sekwencji:

SARAH BETH

10-minutowa rozgrzewka przed jogą.

Rozciągająca, 20- minutowa poranna joga.

Dodająca energii, 15- minutowa poranna joga

10-minutowa joga dla początkujących.

20- minutowa joga na lepsze trawienie

20- minutowa poranna rutyna. 

15- minutowa joga na dzień dobry. 

30- minutowa sekwencja rozciągająca.

20- minutowa joga na dolny odcinek kręgosłupa.  

30- minutowa wzmacniająca joga. 

20-minutowa joga detoks, poziom I. 

30-minutowa joga detoks, poziom II. 

15- minutowa joga na dobrą postawę.

15- minutowa joga uspokajająca.

30- minutowa praktyka wyciszająca przed snem.

10- minutowa joga przed snem, praktyka w łóżku.

W przypadku Sarah Beth mogłabym tak w nieskończoność, z tych korzystam najczęściej. Bardzo lubię dwie sekwencje detoks. Warto zwrócić uwagę także na inne. Sarah pokazuje łatwiejsze i trudniejsze wersje assany (pozycji jogi), można dostosować ją do siebie.

YOGA WITH ADRIENE 
 Kolejna joginka do, której czasem zaglądam. Bardziej trafia do mnie Sarah, ale Adriene także ma wielu zwolenników. 
Zaglądam tam kiedy ma ochotę na jeden z tych programów:

45- minutowy głęboki stretching.

45- minitowa power joga.

60- minutowa joga wzmacniająca i wspomagająca odchudzanie.

Jest w czym wybierać, jeśli Wam się spodoba możecie sprawdzić jej kolejne praktyki. 

AGATA UCIŃSKA
Polska instruktorka jogi, którą bardzo lubię. Agata dobrze tłumaczy pozycje, w wielu filmach wyjaśnia na czym polegają różne style jogi. Polecam, nie ma wielu filmików, ale chętnie je odtwarzam. 

Poranki z jogą.

Rozciągnie tyłu nóg.

Joga po ciężkim dniu. 


INNE TRENINGI

GYM BREAK
Polski kanał prowadzony przed Kasię Kępkę i jej partnera Szymona. Mam kilka filmików które bardzo lubię. 

Kilkuminutowa rozgrzewka. 

8- minutowy trening- stabilizacja.

10- minutowy trening mięśni brzucha.

REBECCA LOUISE
Charyzmatyczna trenerka z ciekawymi programami. Lubię łączyć kilka krótszych filmików i układać program na jaki mam ochotę. 

20- minutowy program na wzmocnienie nóg.

15- minutowy trening mięśni brzucha.

15- minutowy trening mięśni pośladków.

15- minutowy trening całego ciała. 

10- minutowy program wzmacniający plecy.

TONE IT UP
Dwie piękne dziewczyny, które na kanale mnóstwo ciekawych treningów. Większość treningów kręcona jest na plaży w rajskiej scenerii. 

10- minutowy trening z kettlem.

15- minutowy trening całego ciała.

10- minutowa poranna joga.

10- minutowy trening wzmacniający.

10- minutowy stretching.  

CHRISTINE SALUS

Tutaj zaglądam kiedy mam niewiele czasu i chcę zrobić szybką tabatę. Czasem włączam też dłuższe filmiki z treningiem wzmacniającym. 

13- minutowa tabata.

24- minutowy trening HIIT i tabata.

50- minutowy trening wzmacniający z obciążeniem.

30- minutowy trening HIIT.


To tyle moich typów. Znacie te kanały i treningi? 
Do wyboru jest wiele różnych trenerów, każdy musi znaleźć kogoś kto mu odpowiada. Może macie dla mnie jakieś rekomendacje? 

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger