Nowości zero waste w łazience


Z miesiąca na miesiąc w mojej łazience jest coraz mniej plastiku. Bambusowych szczoteczek do zębów nie trzeba nikomu przedstawiać, ale inna forma płynu do płukania czy nici dentystyczne w szklanym opakowaniu mogą Was zainteresować. Pionierem jest marka georganics, która wyszła na rynek z ciekawymi produktami. Przyznam, że dla mnie jest to duże udogodnienie, bo z nici nie jestem z stanie zrezygnować, a płyn do płukania czasem się przydaje.
Tabletki do płukania jamy ustnej wyprodukowane w całości z naturalnych i nietoksycznych składników jakości spożywczej. Formuła pozbawiona fluorków, gliceryny i SLS pomaga przywrócić odpowiednie PH jamy ustnej, utrzymując jej zdrowie, odświeżając jednocześnie oddech. Naturalne tabletki są idealnym ekologicznym zamiennikiem dla tradycyjnych płynów do higieny jamy ustnej. Można dzięi nim zminimalizować ilośc plastikowych butelek z łazience. Słoiczek mieści 180 tabletek. 
Jedną tabletkę rozpuszczamy z około 20 ml wody i czekamy aż się rozpuści. Jedna może posłużyć dwóm osobom.  

Produkt jest wegański i wolny od plastiku:)

SKŁAD: Sodium Bicarbonate^, Tartaric Acid^, Sodium Benzoate^, Natural Colourings*^, Menthol^, Thymol^, Spearmint Flavouring*^. *Natural Origin, ^Food Grade.


Bardzo lubię też nici dentystyczne tej marki,  jest zrobiona z włókna bambusowego z dodatkiem węgla. 30-metrowa nić jest pakowana w szklany pojemnik ZERO WASTE. Metalowa pokrywka dozująca umożliwia łatwe cięcie nici dentystycznej. Po wykorzystniu możemy dokupić jedynie nici, pojemnik zostaje. Świetne rozwiązanie! 

SKŁAD: Charcoal Floss*, Euphorbia Cerifera Wax*^, Mentha Piperita Oil*^. ^Food grade, *Natural Origin.
Małe zmiany, ale dla mnie znaczące. Każdy krok, który pomaga zredukować ilość plastiku z domu jest dobry. W łazience jest go zazwyczaj najwięcej. Dlatego polecma mydła i szampony w kostce, drewniane akcesoria i mniej kosmetyków. Łazienka zero waste to pomysł na kolejny dłuższy post. 
A jak to wygląda u Was? 

Pozdrawiam,
Daria  
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger