Nowy rok i nowe rytuały w pielęgnacji

Cześć!

Z  miesiąca na miesiąc moja skóra wygląda coraz lepiej, co mnie bardzo cieszy. To efekt odżywiania, ale też dobrej pielęgnacji, którą cały czas dostosowuję do swoich potrzeb. Mimo, że jestem zadowolona ze swojego planu ciągle szukam nowych rozwiązań. Nie koniecznie kosmetyków, chcę też wypróbować kilka rytuałów. Może już je znacie?

Węgiel drzewny
Ostatnio bije rekordy popularności, jest dodawany do posiłków, napojów i kosmetyków. Działa silnie oczyszczająco i jest polecany dla skóry problematycznej. Aktywny węgiel zawiera  wiele minerałów. Jest także naturalnym przeciwutleniaczem wspomagającym walkę  z bakteriami. 
Miałam już gąbeczkę konjac z węglem drzewnym, teraz rozglądam się za jakąś maską. Dam znać jak już coś przetestuję. Ajurveda
W zależności do tego jaką doshą jesteś-Vata, Kapha, Pitta, służą ci różne oleje czy sposoby pielęgnacji. W tamtym roku przeczytałam cała serią książek o Ajurwedzie w wielu aspektach zdrowia, pięlegnacji i życia. Mój typ to Pitta i rzeczywiście zdecydowana większość jej cech mi odpowiada. Ajurweda podpowiada wiele rozwiązań i sposobów pielęgnacji. Będę korzystać z ziół i olejków polecanych dla mojej skóry. Test na doshe znajdziecie TUTAJ. Warto go zrobić:)
Domowa pielęgnacja
Często proste sposoby są najlepsze, ale mam zamiar je trochę udoskonalić. Olej kokosowy, spirulina, glinki, sól epsom będą zdecydowanie częściej w użyciu. Wiem, że na pewno świetnie mi służą:) Chciałabym też nauczyć się więcej o kryształach i ich wpływanie na skórę i samopoczucie. 

Joga twarzy
Ćwiczę, ale nie całkiem regularnie, chociaż to bardzo przyjemne. Kiedy załapie się podstawy można ćwiczyć w każdej chwili. Podobno regularna praktyka znacznie wygładza i liftinguje twarz. Pomaga też zrelaksować mięśnie twarzy. Będę starała się ćwiczyć mięśnie twarzy 3 razy w tygodniu:) Zdrowa dieta 
Można czerpać w wielu rytuałów, ale najważniejsza jest pielęgnacja od środka. Konieczne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody i jedzenie zdrowego, jak najmniej przetworzonego jedzenia. Dzięki temu dostarczymy sobie niezbędnych minerałów, które zapewnią nad=m zdrową skórę i mocne włosy i paznokcie. 

Może macie jeszcze jakieś pomysły i nowe metody do wypróbowania? Niebawem pokażę kosmetyki, które ostatnio stosuję:)

Pozdrawiam,
Daria


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger