5 olejków eterycznych na lato

Cześć!

Olejki eteryczne mają szerokie zastosowanie, przydają się w wielu momentach, między innymi w pielęgnacji, albo kiedy potrzebujemy pobudzenia czy relaksacji. Lato to dobry czas, żeby szczególnie zadbać o siebie i być bliżej natury. To nie takie trudne. Warto zadbać o codzienną dawkę ruchu i pielęgnacji. Aromaterapia jest coraz bardziej doceniana, kiedy pozna się moc działania olejków ciężko się bez nich obyć. 

Olejki eteryczne nadają się nie tylko do odśnieżania pomieszczeń czy odstraszania owadów. To czyste esencje roślinne, które zachowują właściwości rośliny. Wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. 

Latem wypróbuj działanie tych olejków, sprawdzają się w wielu sytuacjach:

Lawenda
Relaksująca lawenda pomaga wyciszyć się po aktywnym dniu. Można wykorzystać olejek lawendowy do masażu z olejem bazowym, wkropić do go dyfuzora, dodać do kąpieli. Przy problemach z zaśnięciem można skropić nim poduszkę. 
Olejek lawendowy to też pierwsza pomoc przy oparzeniach, dlatego zawsze mam go pod ręką.Cytryna
Olejek z cytryny ma właściwości pobudzające, pachnie świeżo i przyjemnie. Ma właściwości rozjaśniające skórę. Cytryna ma także działanie detoksykujące i odświeżające. Lubię dodawać go w balsamu do ciała, mieszać z olejem ze słodkich migdałów i nakładać na skórę, albo robić prostą mgiełkę odświeżającą do ciała, a nawet dodać do lemoniady. 
To jeden z najlepszych zapachów na letnie dni. Mięta
Korzystanie każdego ranka w pobudzających właściwości olejku miętowego działa znacznie lepiej niż kawa. Stymuluje do działania, można wspomóc się nim przed rannym treningiem. Mgiełka miętowa na bazie wody i kilku kropel olejki będzie świetnym odświeżeniem w ciągu dnia. Do przyjemne odświeżenie i ochłodzenie skóry. Kadzidło
To jeden z moich ulubionych zapachów. Ma wiele zastosowań. Przydaje się w pielęgnacji, zapobiega starzeniu skóry. Często wykorzystywany jest przy medytacji i relaksacji, pomaga oczyścić umysł i wyciszyć się. Ma charakterystyczny zapach. Dobrze komponuje się w wieloma innymi naturalnymi olejkami. Rumianek
Łagodny zapach rumianku pomaga się wyciszyć, odzyskać harmonię i ułatwia zasypianie. Dobrze komponuje się z lawendą. W pielęgnacji warto wykorzystać jego duże właściwości antyoksydacyjne. Działa rozluźniająco ma mięśnie i jest polecany osobom aktywnym fizycznie. Olejki eteryczne są mocno skoncentrowane i trzeba uważać z ich stosowaniem. Nie zaleca się stosowania dużej ilości bezpośrednio na skórę, a przed nałożeniem należy sprawdzić czy as nie uczuli. Najlepiej sprawdzać to na przedramieniu, nigdy na twarzy. Olejki mają ogromną moc i wiele zastosowań. To moja pierwsza pomoc przy wielu schorzeniach i problemach skórnych. Warto się z nimi polubić.

Stosujecie olejki eteryczne? Macie swoje ulubione?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger