Co mnie pociąga w zdrowym stylu życia?

Cześć!

Od wielu lat interesuję się jedzeniem, podążając za głosem serca już dawno przestałam jeść mięso, nabiał i produkty które intuicyjnie mi nie służyły. Zafascynowałam się zdrowiem i naturą. Od kilku lat stale poszerzam wiedzę na temat zdrowego odżywiania, od ponad 6 lat piszę o tym na blogu. Swoje odżywianie opieram na roślinach i obserwuję korzystny wpływ takiego jedzenia na moje zdrowie i samopoczucie. Dzielę się swoimi odkryciami, chętnie gotuję dla innych. Promocja zdrowia i diety roślinnej stała się moją pasją. Wierzę, że warto zadbać o swoje zdrowie i umysł najlepiej jak tylko możemy. Jedzenie jest ogromną częścią naszego życia. Powinno dostarczać przyjemności, ale też podstawowych składników odżywczych. Odpowiedni dobór pożywienia przekłada się na poziom energii i na to jak funkcjonujemy na co dzień. Co lubię w takim stylu życia? Co mnie do tego przekonuje?

Większa świadomość
Nawet w młodym wielu warto myśleć o swoim zdrowiu i o nie zadbać. Dzięki temu mamy lepszą koncentrację, lepiej śpimy, mamy więcej chęci do życia i lepsze nastawienie. To detale, które w szerszym ujęciu dają dużo więcej. Każdy czas jest dobry, żeby zacząć żyć zdrowo, warto spróbować. 
Ciało do skompilowany mechanizm, który ma nam służyć na całe życie. Kiedy chorujemy skupiamy się na jednym fragmencie, takie sygnały alwarowe powinny zmotywować do zmian na lepsze. Słuchaj sygnałów i reaguj na to co się dzieje. 

Zdobywanie wiadomości
Teorii na temat żywienia jest mnóstwo, wiele mitów ciągle jest powielanych. Właściwe wybory żywieniowe powinny być podparte wiedzą. Szukanie odpowiedzi i poszerzanie wiedzy pozwala codziennie podejmować właściwe wybory żywieniowe. Internat daje ogromnie możliwości do zdobywania wiedzy, lubię też ciekawe wykłady i książki poparte badaniami naukowymi. 
Wprowadzanie zmian i obserwowanie siebie
Bez zmiany nastawienia ciężko wprowadzać zmiany w życiu. Nie zawsze jest łatwo, ale warto podejmować kolejne próby. Nic nie jest uniwersalne, chociaż odstawienie cukru czy glutenu raczej u wszystkich przyniesie lepsze samopoczucie i zwiększy poziom energii. Lubię wprowadzać małe zmiany i obserwować co dzieje się z organizmem. Uczy to większej uwagi i troski o siebie. 
Dbałość o zdrowie jest bezdenną inwestycją. Przestawianie się na zdrową żywność należy wprowadzać stopniowo i przyzwyczajać się do nowego jadłospisu.

Większy spokój
Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze emocje. Im bardziej świadomie się odżywiam tym większy mam spokój i mam większą wyrozumiałość dla siebie. Zdrowa dieta pozwala zmienić życie na lepsze. Nakręca nas na lepsze emocje w stosunku do siebie i innych. Radość z gotowania
Roślinna kuchnia daje całe mnóstwo możliwości do poznania nowych smaków. To niesamowite jak bardzo poszerzyły się moje kulinarne horyzonty od kiedy jem wegańsko. Lubię gotować dla siebie i innych. Próbować nowych smaków, ciekawych połączeń. Najbardziej jednak lubię prostą kuchnię, owsianki, jaglanki, kaszę z warzywami. Wszystko można podkręcić ciekawym sosem, przyprawami. Lubię komponować kolorowe posiłki w ulubionych drewnianych miskach:)  

Zdjęcia Marta Sputo

Warto spróbować, jeśli nie masz przekonania daj sobie miesiąc na próbę. Co tydzień wprowadzaj jedną małą zdrową zmianę w jadłospisie. Zawsze warto zmienić swoje życie na lepsze. 

Pozdrawiam,
Daria Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger