Roślinne gotowanie- Świąteczne Warsztaty w Krakowie

Cześć!

10 grudnia w studiu kulinarnym Twój Kucharz razem z Asią z Raw Nest poprowadziłyśmy warsztaty roślinnego gotowania. Skupiłyśmy się na świątecznych daniach. Było wspaniale, przyszły osoby zainteresowane kuchnią roślinną, a studio dało nam możliwość zrobienia ciekawych warsztatów. 

W czasie warsztatów zrobiliśmy całkiem sporo dobrych dań: pasztet z żurawiną, selerybę i proste surówki, faszerowaną dynię z kremowym sosem z nerkowców i wegańskim majonezem, biszkopt bezglutenowy z kremem z batatów, ciasto piernikowe z kokosową bitą śmietaną, korzenne kulki mocy.  A to wszystko bez cukru i glutenu ♥ 
Warzywa zamówiłyśmy od certyfikowanych lokalnych rolników. Ekologiczne warzywa sezonowe są podstawą mojej kuchni i chciałam podzielić się z uczestnikami tym co najlepsze. 

W czasie gotowania piliśmy złote mleko i chai latte. 
Na końcu był czas na degustację, sporo zostało też do zabrania ze sobą do domu. 


Dostałam dużo dobrej egerii do kolejnych działań. Długo szukałam dobrego miejsca do zorganizowania warsztatów w Krakowie. Studio kulinarne na Zabłociu od razu mi się spodobało, widziałam że będę tam coś robić. Cieszę się, że szybko udało się zorganizować warsztaty. Z Asią mamy podobne cele, dobrze gotuje się nam razem. Stworzyłyśmy dobry team. 
Teraz planujemy robić robić częściej, kolejne być może odbędą się już w styczniu. Takie spotkania sprawiają, że chcę działać więcej i dzielić się tym jak pyszna może być wegańska kuchnia. 

Cieszy mnie, że mogą wskazywać zdrowszy kierunek i pomagać odkrywać nowe smaki. Kilka godzin przy wspólnym gotowaniu mocno zbliża. To dopiero początek moich działań, mam wiele planów. Na razie koncentruję się na Krakowie, bo tu najłatwiej jest zorganizować wszystko i dopiąć na ostatni guzik. Z czasem chciałabym dotrzeć też do innych miast. Za zdjęcia dziękuję Katarzyna Kukiełka Photography na którą zawsze mogę liczyć!

Będę informować o kolejnych warsztatach. Mam pomysły na kilka kolejnych spotkań tematycznych. Jeśli jesteście szczególnie zainteresowani jakimś tematem dajcie znać!

Pozdrawiam,
Daria
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger