Kilka powodów dla których warto jeść MACE

Cześć!

MACA to sekret Inków.  To właśnie z niej wynika ich witalność, energia, płodność (średnio ósemka dzieci!), piękno i siła. Maca rosła na ich ziemi, korzeń rośliny zawiera 18% białka, 5% tłuszczu, 76,5% węglowodanów i 8,5% błonnika. Jest źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin- B1, B2, B3, C i E, a także minerałów- wapń, magnez, cynk, mangan, fosfor, selen, sód, jod i miedź. 

To nie jedyne powody, dla których warto dodawać macę do swoich koktajli i posiłków. To superfood szczególnie polecany dla kobiet. 

1. Zdrowa skóra i włosy
Maca pomaga regulować hormony, co w rezultacie wspomaga skórę i zdrowy wzrost włosów. Macę poleca się przy problemach z trądzikiem, a także przy zmęczonej skórze. Co ciekawe dzięki regulowaniu pracy hormonów Peruwianki nie miały nigdy problemów w wąsikiem ani brody. 

2. Podkręcenie libido i płodność
To afrodyzjak, który przy regularnym przyjmowaniu działa długoterminowo. Macę zaleca się kobietom, które chcą zwiększyć szansę na zajście w ciążę. Badania naukowe udowodniły, że maca balansuje hormony i reguluje owulację. Maca jest pełna substancji odżywczych, które energetyzują i wspomagają płodność.

3. Regulacja cyklu i złagodzenie PMS
Wiele kobiet sięga po nią ponieważ łagodzi objawy PMS, a także sprawia, że miesiączki są mniej bolesne i obfite. Dodatkowo regulacja cyklu, sprawia że kobiety chętnie sięgają po macę. 

4. Maca przy menopauzie
Regularne przyjmowanie macy zmniejsza nieprzyjemne symptomy, jakie mogą wystąpić w czasie menopauzy- bezsenność, zwiększoną potliwość, fale gorąca czy zmiany nastroju. 

5. Maca na osteoporozę
Badania pokazują, że chroni kości przed zwapnieniem kości i poprawia ich strukturę. Wpływa znacząco na ich gęstość i siłę. 

6. Zdrowa tarczyca
Maca zawiera jod i ma korzystny wpływ na tarczycę. Ma wpływ na regulowanie uczucie zimna spowodowanego niewydolnością tarczycy. Zdolność regulowania gospodarki hormonalnej sprawia, że maca korzystnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy.

7. Poprawa wyników sportowych
Maca balansuje poziom estrogenów i ma silne właściwości anaboliczne. Pomaga przy budowaniu masy mięśniowej. Dodaje też energii i skraca czas regeneracji po treningu. 

8. Lepszy nastrój
Dzięki podwyższaniu poziomu energii i wielu składnikom odżywczym maca podkręca nastrój. To zalecany suplement przy depresji. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy długotrwałym spożywaniu macy. To superfood, który powinna znać każda kobieta. Stałe przyjmowanie nie jest konieczne, ale okresowo może być bardzo pomocna. 
Jednak maca nie jest dla każdego. Stymuluje organizm do większej produkcji progesteronu. Nie powinno przyjmować się jej z tabletkami antykoncepcyjnymi.
Znajdziecie ją w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością. Można dostać ją w formie tabletek i proszku. Wolę drugą wersję, którą dodaję do koktajli. Możecie wybrać lepszą dla siebie formę. 

Znacie macę? Dajcie znać jakie macie doświadczenia z przyjmowaniem macy. 

Pozdrawiam,

Daria Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger