Dlaczego warto kupić dyfuzor do olejków eterycznych?

Cześć!

Olejki eteryczne, zwłaszcza te zawierające alkaloidy mają właściwości dezynfekujące i mogą zahamować rozwój drobnoustrojów. Warto rozpylać je w pomieszczeniach, zawłaszcza zimą. Olejki palone w kominach są mocno podgrzewane i tracą swoje właściwości, a nawet są szkodliwe. Najlepiej wybrać dyfuzor ultradźwiękowy, który za pomocą wysokiej częstotliwości drgań rozprzestrzenia zapach olejków. Swój mam już od kilku miesięcy i włączam go prawie codziennie. 

Przez zastosowanie różnych olejków można osiągnąć efekt na jakim najbardziej nam zależy- wyciszyć się przed zaśnięciem, dodać sobie energii czy zadziałać zdrowotnie. Małe niepozorne urządzenie może nam w tym pomóc, a lista jego działań jest o wiele dłuższa. Przybliżę te najważniejsze. 


Relaks i lepszy sen
Z tym najczęściej kojarzą się olejki eteryczne, dodawanie ich do kąpieli, kosmetyków dodaje przyjemnego zapachu. Popularna aromaterapia to nie ściema, rzeczywiście działa. Olejek wnika do ciała, czy to zmysłem węchu, czy przez skórę i pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Warto ratować się olejkami w ciągu ciężkiego dnia, a w domu odpalić dyfuzor. W nocy można włączyć tryb, który uwalnia olejki co jakiś czas. Często z tego korzystam. 

Polecane olejki- rumianek,lawenda, szałwia

Poprawa nastroju
Życie to nie bajka i stres pojawia się u każdego. Naturalne sposoby to dobry sposób, żeby się ratować. Aromaterapia może przydać się w domu, w biurze, w czasie kąpieli, albo stresującego spotkania. Pomaga też stworzyć przyjemną atmosferę.

Polecane olejki- jaśmin, słodka pomarańcza, róża, sosna, wanilia, drzewo sandałowe

Przeziębienie
Zimą zdecydowanie najczęściej rozpylam olejki, które pomagają udrożnić drogi oddechowe, uchronić się przed przeziębieniem i chorobą. Wiele olejków działa antybakteryjnie, dlatego inhalacje są często polecane w czasie choroby. Pomagają udrożnić drogi oddechowe i unieszkodliwiają bakterie.  Po drugie olejki naturalnie pobudzają układ odpornościowy. 

Polecane olejki- szałwia, rozmaryn, kadzidłowiec, grapefruit, cytryna, tymianek, olejek z drzewa herbacianego, eukaliptus, mięta


Tańsza alternatywa do świec zapachowych
Często palone świece parafinowe szkodzą zdrowiu, dodatkowo sztuczne zapachy drażnią drogi oddechowe. Naturalne świece są zdecydowanie droższe. Dyfuzor jest o wiele lepszym i ekonomicznym rozwiązaniem. Dodatkowo umiejętnie dobrane olejki pomagają na różne stany ducha i dolegliwości. Polecam spróbować:)

Olejki na insekty
Sprawdziłam jakich zapachów nie lubią komary i muszki owocówki. Nie da się ich całkowicie wyeliminować, ale znacznie mniej pojawiało się ich kiedy rozpytałam- goździk, trawę cytrynową, drzewo cedrowe i rozmaryn. 

Wybrałam dyfuzor ultradźwiękowy Jasmine w kolorze białym. Jest prosty w obsłudze i podoba mi się wizualnie. Nie słychać go, jest bardzo lekki i miękki w dotyku dzięki powłoczce soft touch. Kosztuje około 200 zł. 
Przekonała mnie prosta, minimalistyczna forma i dobre opinie. Wypleniony wodą i olejkami pracuje przez 7 godzin. Ustawiam go w domu w miejscach gdzie przebywam. 
W nocy włączam go kiedy mam problemy z zaśnięciem, albo kiedy czuję, że zbliża się przeziębienie. Ustawiam wtedy tryb interwałów, co oznacza, że jest włączony przez 10 minut, a następnie ma 20 minut przerwy. W takim trybie wystarcza na 21 godzin. 

Olejki eteryczne powinny zastąpić wszystkie sztuczne odświeżacze powietrza. Po napełnieniu dyfuzora wodą wystarczy kilka kropel olejku eterycznego. Olejki są bardzo wydajne, można używać ich solo, albo łączyć ze sobą. Post w moimi ulubionymi mieszankami mam już w przygotowaniu:) 

Co myślicie o aromaterapii? Używacie dyfuzorów?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger