Młodziej, piękniej, zdrowiej nowa książka Julity Bator

Cześć! 

Julita Bator to autorka bardzo popularnej książki "Zamień chemię na jedzenie", która wzbudziła dyskusję  o zdrowym odżywianiu. Tym razem pokazuje, jak zadbać o urodę. Udowadnia, że tak naprawdę niewielka zmiana nawyków i zastosowanie się do jej porad pozwoli zachować jędrną skórę, zdrowy wygląd i wydłuży nasze życie."Autorka dzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. Zebrała najlepsze i sprawdzone sposoby, aby bez wysiłku i przy okazji codziennych czynności, wyglądać młodziej, piękniej i zdrowiej.

Julita Bator – autorka superbestsellera „Zamień chemię na jedzenie”, która zrewolucjonizowała myślenie o zdrowym odżywianiu. Tym razem pokazuje, jak zadbać o urodę, i odkrywa wszystkie sekrety naturalnej pielęgnacji. Prywatnie mama trójki dzieci.
Przeczytałam już dziesiątki takich książek, ale chętnie otworzyłam "Młodziej, piękniej, zdrowej" kiedy dostałam przesyłkę z wydawnictwa. W Polsce ciągle temat raczkuje i dobrze że pojawiają się kolejne książki. Z tej dowiesz się gdzie znaleźć naturalny kolagen, jak przygotować warzywne bomby witaminowe i co wsypać do kąpieli, żeby zrobić detoks skóry. Poznasz plan odnowy organizmu i sposoby na naturalny lifting twarzy oraz uzyskasz praktyczne wskazówki, jak kupować kosmetyki.

Książka podzielona jest na kilka części dotyczących pielęgnacji, odżywiania, diety. Autorka poleca warzywno- owocowy post doktor Ewy Dąbrowskiej, który przechodziłam kilka razy.  Poza tym zaleca naturalny kolagen z kości, z czym zupełnie się nie zgadzam. Jestem zwolenniczką diety roślinnej, ale każdy decyduje za siebie. Mimo wszystko osoby na diecie roślinnej znajdą tu sporo ciekawych wskazówek. 

Znajdziecie informacje o tym jak konsekwentnie i systematycznie wprowadzać do naszego życia zdrowe rytuały, które po pewnym czasie dadzą widoczne efekty. Dowiecie cię jak oczyścić organizm, przeczytacie o parszywej trzynastce i zaletach codziennego jedzenie kiszonek. 


Podążając za wskazówkami z książki można przeprowadzić holistyczny plan odnowy, który obejmuje naturalną pielęgnację, przestrzeganie zasad zdrowej diety, oczyszczające kąpiele ziołowe i wspomaganie się naturalnymi olejkami eterycznymi. 
Ważną rolę ogrywa też masaż twarzy, o którym jest oddzielny rozdział w książce. Polecam książkę jeśli jesteście zainteresowane tematem. Nie znalazłam w niej wielu nowych informacji, ale jeśli jesteście nowe w temacie na pewno się Wam spodoba. Liczyłam na większą ilość przepisów na ciekawe domowe receptury, ale po takie zawsze najlepiej zaglądać do Czarszki :)
Lubicie poradniki o naturalnej pielęgnacji? Znacie tą książkę? Dajcie znać jak wyglądają Wasze codzienne rytuały dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger