Nicecream- najlepsze lody bananowe

Cześć!

Nicecream proste lody z mrożonych bananów to jeden z najlepszych deserów jakie odkryłam na diecie roślinnej. Wystarczą dojrzałe banany (są najsłodsze), obieram je, kroję w plasterki i zamrażam. Potem wystarczy zmiksować mrożone banany i lody gotowe. Proste i bardzo odkrywcze. Od kiedy je znam inne lody mogą dla mnie nie istnieć. Smakują każdemu, nawet przyjaciółka która nie lubi lodów często o nie prosi:) 

Same banany smakują bardzo dobrze, można dodawać do nich inne mrożone owoce, kakao, superfoods, które nadadzą ciekawego koloru. Zupełna dowolność. Latem to moje ulubione śniadanie. Są kremowe i puszyste, jeśli będziecie je dłużej blendować będą lepiej napowietrzone i lekkie. 

Do zrobienia lodów wybieram dojrzałe banany, na których pojawiły się już czarne kropki. Zielone, niedojrzałe zupełnie się do tego nie nadają, przez dużą zawartość skrobi są twarde i nie mają w sobie słodyczy. 

Nie ma na nie przepisu, można dodawać inne mrożone owoce. Bardzo lubię je z mango, malinami, jagodami czy zielone ze szpinakiem albo jarmużem. Udekorowane owocami, bakaliami, miętą wyglądają pięknie. To najlepsze i jednocześnie najłatwiejsze do zrobienia lody wegańskie. 

 Kilka zdjęć na zachętę do zrobienia tych pysznych lodów:) Polecam!


To w 100% zdrowe lody, bez tłuszczu i zbędnych dodatków. Przyda się mocny blender, jeśli nie macie takiego odczekajcie chwilę, nie wrzucajcie bananów zmrożonych jak kostki lodu, żeby nie spalić sprzętu. Spokojnie zrobicie je też przy użyciu blendera ręcznego. 

Pozdrawiam,
Daria


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger