CZYM JEST PRANAMAT ECO?

Cześć!


Pranamat Eco – to doskonałe narzędzie do samoleczenia, relaksacji i odbudowy. Korzysta z zasad akupresury i refleksoterapii, odraza pradawną mądrość we współczesnej i ergonomicznej konstrukcji. Jak się sprawdziła mata? 

JAK POMAGA PRANAMAT ECO?
Pranamat Eco pomaga uwolnić się od skurczy mięśni, usuwa ból i stres. To doskonały sposób na szybki i wydajny odpoczynek po ciężkim dniu. Idealnie nadaje się do rozluźnienia po zajęciach sportowych i fitness, do relaksacji i medytacji, dla osób, praktykujących jogę i pilates.
Regularne posługiwanie się Pranamat pomaga efektywnie rozluźnić się i uruchomić proces samoleczenia. 

Zalecane jest używanie Pranamat w celu:
- Wyleczenia wielu chorób kręgosłupa.
- Rozluźnienia mięśni, pozbycia się skurczy i drętwienia mięśni.
- Wydajnego wypoczynku i poprawy snu.
- Zmniejszenia bólu głowy, migreny i następstw stresu.
- Podwyższenia ogólnego poziomu energii.
- Poprawy ukrwienia, podwyższenia stopnia napięcia i elastyczności skóry. Pomaga także pozbyć się cellulitisu.
- Rekompensaty braku aktywności fizycznej:
- W przypadku długotrwałych lotów i podróży samochodem
- Przy długotrwałej pracy siedzącej (przy komputerze)
- Przy chorobach, związanych z unieruchomieniem.


JAK DZIAŁA PRANAMAT?
Mechaniczne oddziaływanie na poszczególne punkty i receptory na skórze stymuluje krążenie krwi i przepływ limfy w sąsiadujących organach (skóra robi się czerwona). Mięśnie rozluźniają się, usuwane są skurcze, poprawie ulega krążenie krwi, pobudzane są końcówki nerwowe, dzięki czemu korzystne oddziaływanie wpływa na cały organizm. Uczucie bólu powoduje produkcję endorfin. 
Dzięki oddziaływaniu na poszczególne aktywne punkty akupunktury i strefy marma (na plecach i ramionach, szyi, w pasie, na dłoniach i stopach) uelastycznia się cały organizm. Punkty te odpowiadają za pracę organów wewnętrznych, zapewniają szybką mobilizację wewnętrznych rezerw organizmu, dzięki czemu może on walczyć z zewnętrznymi, szkodliwymi wpływami. Regulują też energię życiową.
Pranamat doskonale kompensuje niedobór stymulacji odpowiednich punktów, intensywnie oddziałując i aktywizując je. Regularne używanie Pranamat pomaga aktywizować w organizmie procesy odbudowy i rekonstrukcji, siły obronne i zdolność do samoleczenia.

JAK UŻYWAĆ MATY?
Przez pierwsze 25 minut Pranamat działa jak stymulator, później – relaksująco. Optymalne strefy oddziaływania Pranamat: plecy, ramiona i szyja, pas i miednica, biodra, boczki, stopy i dłonie.
Na początku sesji z Pranamat naturalne jest odczuwanie przyjemnego lekkiego bólu. Nie powinien być on jednak zbyt silny. Należy postarać się równomiernie rozłożyć ciężar ciała na macie. Wypustki „płatków lotosu” są zaokrąglone i nie mogą uszkodzić skóry. Jeśli Państwa skóra jest szczególnie wrażliwa lub po raz pierwszy korzystają Państwo z maty Pranamat, zalecamy przykryć ją wcześniej bawełnianą lub lnianą tkaniną.

Nie jest zalecane stosowanie maty Pranamat w przypadku:

- problemów z krzepnięciem krwi (hemofilia);
- używania antykoagulantów (np. Warfaryna, Klorindion lub Heparyna);
- znacznego uszkodzenia skóry (egzema lub łuszczyca);
- wysokiej temperatury lub ostrej choroby;
- padaczki;
- ciąży;
- wad serca;
- zakrzepicy.

Jak sprawdziła się mata? 
To piękna mata, wykonana w 100 % z materiałów organicznych, takich jak len, bawełna i włókna kokosowe. Kwiaty lotosu wykonano z H.I.P.S. Wszystkie materiały są naturalne, czyste ekologicznie i przyjazne dla człowieka i otoczenia.
Pąki lotosu są ostre, co najbardziej mnie zaskoczyło. Rzeczywiście leżąc na niej czuć stymulację skóry i mięśni. Stymuluje ukrwienie, rozluźnia napięcia mięśniowe w mięśniach przykręgosłupowych. 
Jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Są bardzo ładne i solidnie wykonane. 

Kupując matę dostajesz instrukcję, a w niej kilka programów jakie możesz praktykować. Wybierasz je w zależności od potrzeb. Do wyboru jest program relaksacji, poprawy snu, antystresowy, stymulujący i pomagający ujędrnić ciało. Można też praktykować na niej jogę, szczególnie mocno rozciągające pozycje. Na stronie producenta znajdziecie informacje na ten temat. 

Leżenie na macie i poduszce daje szybko odczuwalne rezultaty. Pierwszy raz zobaczyłam ją na kanale mojej ulubione joginki Sarah Beth Yoga i cieszę się że miałam możliwość sprawdzenia jej na sobie. Słyszałyście wcześniej o tych matach?

Podoba się Wam?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger