Targi Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życiaCześć!

O Zero Waste pisałam już wiele razy, cieszy mnie, że coraz więcej się o tym mówi i pojawiają się takie wydarzenia. Targi Zero Waste odbędą się już niebawem- 25 listopada 2017 w godzinach 11-18:00 w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10. To pierwsze takie targi w Polsce i warto się tak pojawić.
Uczestników wydarzenia czeka mnóstwo warsztatów, wykładów, paneli dyskusyjnych, stoisk z produktami pozwalającymi na wdrożenie bezodpadowych rozwiązań w domu, pokaz filmu „Nasze jutro”, możliwość oddania elektroodpadów, konkursów i kącików poradniczych.
Targi Zero Waste są wydarzeniem organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów 2017, który ma miejsce między 18 a 26 listopada 2017 r.
Prezydent Miasta Warszawa jest patronem wydarzenia, jako część programu edukacyjnego, informującego mieszkańców o zarządzaniu odpadami oraz nowych zasadach segregowania. Przedstawiciele Miasta będą brali udział w panelach dyskusyjnych.
Targi Zero Waste zorganizowane są w stylu „Green events”, czyli w sposób zapewniające minimalne zużycie zasobów naturalny i jak najbardziej przyjazny środowisku.


Szczegółowy program targów znajdziecie TUTAJ. Zapowiada się ciekawie. 

Grono osób  zainteresowanych uproszczeniem trybu życia i radykalnego zmniejszenia ilości odpadów ciągle rośnie.  5 prostych zasad, warto wcielić w życie- Odmawiaj (Nie kupuj), Ograniczaj (Kupuj mniej), Używaj ponownie, Przetwarzaj, Kompostuj. Pozwala to oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Wybieracie się na targi?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger