Eko ulubieńcy i odkrycia

Cześć! 

O gadżetach zero waste dużo się teraz mówi. Czy są konieczne? Każdy może wybrać coś co przyda mu się na co dzień. Wybrałam przedmioty, które są przydatne i są ze mną już dłuższy czas. Nie kupuję zbędnych rzeczy i przede wszystkim używam tego co już mam, to dla mnie najważniejsza zasada. Moda na ekologię sprawia, że wiele marek tworzy kolejne gadżety. Kuszą, ale jeśli wiem że nie będę z tego często korzystać nie kupuję.

1. Butelka termiczna w liście bananowca jest ze mną codziennie to moja butelka na wodę, albo termos na herbatę. Jest ładna, lekka, poręczna. Dla mnie idealna. 

2. Bambusowy kubek termiczny. Bardzo dobrze utrzymuje ciepło i jest szczelny, chociaż nie można wrzucić go do torebki. To mój jedyny kubek termiczny i dobrze się sprawdza. 

3. Drewniana łyżeczka z kokosa. Lubię drewno i naturalne materiały w kuchni. 

4. Kokosowa miska idealna na owsianki i smoothie bowle, mam kilka miseczek różnej wielkości i bardzo je lubię. 

5. Butelka z kryształem górskim  Szklana butelka na wodę z kryształem. Kryształ mądrości, jasności umysłu, optymizmu oraz oczyszczenia. Naturalny, czysty kryształ został dokładnie przymocowany we wnętrzu butelki, aby napełnić wodę pozytywną energią. Dla wszystkich, którym moc kryształów jest bliska oraz dla tych, którzy wierzą w siłę intencji.


1. Woreczki na zakupy z firanek na codzienne zakupy, szyje je moja koleżanka Gosia. To bardzo pomysłowe wykorzystanie niepotrzebnych firanek. Zawsze wzbudzają zainteresowanie na bazarku:)

2. Retro siatka na zakupy moja ulubiona siatka na zakupy. Sprawdzi się każda torba z materiału, najważniejsze żeby nie produkować więcej śmieci. Plastikowe siatki służą nam bardzo krótko, szybko trafiają do kosza, a rozkładają się setki lat. 

3. Woreczki na zakupy każdy może wybrać woreczki, które mu się podobają. Mniejsze, większe w zależności od zapotrzebowania.  

1. Kokosowa myjka mam ją już kilka miesięcy i ciągle mi służy. Pozwala doczyścić większe zabrudzenia. Jest ostra i szorstka. Co najważniejsze całkowicie biodegradowalna.

2. Szczotka do naczyń bardzo ją lubię, może całkowicie zastąpić gąbki do naczyń. Drewniana rączka zostaje i jest opcja wymiany tylko główki!

3. Zestaw sztućców z bambusa podoba mi się, ale oddałam go koleżance. Mam już swój zestaw sztućców. Przyda się na wyjazdach i kiedy jesz na mieście. Plastikowe sztućce mocno zaśmiecają świat.

1. Wegańska woskowijka zastępuje papier śniadaniowy i zachowuje świeżość pieczywa.
Owijki są wykonane w 100% z bawełny, a najlepsze w 100% wegańskie woski sojowe sprawiają, że są bardzo przyjazne dla środowiska.
Korzystanie z tych owijek pomaga utrzymać świeżość żywności bez nieprzyjemnych toksyn związanych z plastikowymi opakowaniami do żywności. Są funkcjonalne i trwałe, a stosowane prawidłowo mogą wytrzymać nawet rok. Ponadto, owijki są całkowicie biodegradowalne. Mnie to przekonuje.
 
2. Bambusowe sztućce z etui kolejny zestaw sztućców z bambusa:)1. Nić dentystyczna bez plastiku. To naturalna nić dentystyczna z dodatkiem węgla wykonana z włókna bambusowego, wosku candelilla z dodatkiem olejku eterycznego z mięty pieprzowej. 30-metrowa nić jest pakowana w szklany pojemnik, po wykończeniu można dokupić nić bez opakowania i zminimalizować ilość produkowanych odpadów. 

2. Bambusowa szczoteczka do zębów. Ekologiczna szczoteczka wykonana jest w 100% z biodegradowalnego bambusa. W tej akurat włosie nasycone jest węglem. Bambus jest biodegradowalny i warto wymienić plastikową na ekologiczną wersje. Takie szczoteczki są coraz lepiej dostępne.

Macie swoje ekologiczne must have? Dajcie znać, jestem ciekawa co się u Was sprawdza i co polecacie.

Pozdrawiam,
Daria Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger