Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Cześć!

Układ pokarmowy psa i człowieka różnią się od siebie dość znacznie. Pies jest mięsożercą i jego układ pokarmowy jest przystosowany do trawienia głównie mięsa i kości (krótkie jelito, niskie pH w żołądku itd). Układ pokarmowy człowieka jest przystosowany do diety bogatszej w węglowodany. Karma musi być smaczna i akceptowana przez psa. Istotna jest także jakość składników i cena. Staram się wybierać karmę tak, żeby pies był zadowolony:) Dostaje też warzywa i trochę domowych posiłków, ale sucha karma przeważa w jej diecie.Karma z najniższej półki cenowej jest zazwyczaj przepełniona zbożami, najczęściej  pszenicą.To kiepskie jakości zboże, mocno przetworzone, którego sama staram się unikać.
Zboża są głównie źródłem węglowodanów i błonnika, powinny znaleźć się z diecie psa w mniejszej ilości.  


   
Marka Caniwild oferuje żywienie na świetnym poziomie, dedykowane psom w różnym wieku oraz o rozmaitych potrzebach. Zastosowanie składników z górnej półki w połączeniu z ich starannym wyborem – tak aby nie powodowały alergii – pozwoliło marce stworzyć formuły bezpieczne dla zwierząt, wartościowe pod względem odżywczym oraz adekwatne do oczekiwań najbardziej wymagających opiekunów.

Każda z formuł Caniwild została starannie opracowana w oparciu o naturalne potrzeby psów. Przejawia się to przede wszystkim w starannym doborze składników, które stosowane są w procesie produkcji. Wszystkie składniki mięsne pochodzą z wolnego chowu bądź wprost z natury, co sprawia, że są najbardziej naturalne, wolne od antybiotyków czy hormonów. Każda z formuł pozostaje bezzbożowa, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Wysoki udział kwasów tłuszczowych nienasyconych pozwala dbać o cały organizm psa. Spory procentowy udział składników mięsnych, w tym częściowo świeżych, odpowiada naturalnemu zapotrzebowaniu psów w wartościowe białko zwierzęce. Dla swojego psa wybrałam karmę z indykiem, znajdziecie ją TUTAJ.

Skład: 50% indyka (w tym: 26% świeżego indyka, 19% suszonego indyka, 5% tłuszczu z indyka, 24% batatów, groszek, ziemniaki, pulpa buraczana, białko groszku, białko ziemniaczane, sos z kurczaka, siemię lniane, witaminy i minerały, 7,5 g żurawiny na 1 kg karmy, glukozamina, chondroityna (siarczan), metylosulfonylometan, FOS, MOS. Dodatki na 1 kg karmy: 15 000 IU wit. A, 2 250 IU wit. D3, 160 mg żelaza, 1,58 mg jod, 60 mg miedzi, 110 mg manganu, 130 mg cynku, 0,60 mg selenu.


Mój pies nie jest bardzo wybredny, ale ma smaki których unika. Ta karma jej smakuje:) Przekonuje mnie dobry skład i jakość karmy. Nie istnieje idealna karma dla wszystkich psów, trzeba obserwować psa przy każdej zmianie karmy.
Właściwie dobrany pokarm powinien sprzyjać prawidłowemu funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Co jest najważniejsze dobra karma powinna przekładać się na witalność i zdrowotność psów, dobry stan sierści i prawidłową budowę ciała. 

Czym karmicie swoje psy?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger