Ajurweda i aromaterapia- recenzja książki

Cześć!

Aromaterapia podobnie jak ziołolecznictwo jest metodą wspomagającą tradycyjną medycynę. Niektóre olejki działają podobnie do antybiotyków. Olejek z drzewa herbacianego niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Jest świetny przy grzybicy i opryszczce. Lawendowy przyspiesza gojenia blizn, zwłaszcza po oparzeniach. Jest to jedyny olejek, który można nałożyć bezpośrednio na skórę. Wiele ciekawych informacji znalazłam w książce "Ajurweda i aromaterapia"


Opis książki:
Książka jest owocem dwudziestopięcioletniego doświadczenia autorów w stosowaniu aromaterapii i ajurwedy w celach leczniczych. Przedstawia w jasny i praktyczny sposób obie te dziedziny. Uczy, jak rozpoznać swój typ metaboliczny i jak stosować właściwe olejki eteryczne, by go zrównoważyć. Czytelnik znajdzie tu kwestionariusz służący do samodzielnej diagnozy i określenia swojego typu metabolicznego, opis olejków eterycznych oraz ich zastosowania oraz receptury na powszechne dolegliwości.
Publikacja stanowi unikalny ilustrowany podręcznik ajurwedy i aromaterapii, zawierający szczegółowy opis właściwości ponad 100 olejków eterycznych.
Mam w domu sporo olejków eterycznych i sięgam po nie w zależności od potrzeb. Jesienią i zimą prawie codziennie rozpylam je w pokoju za pomocą dyfuzora. Bardzo polecam to urządzenie. 

Pierwsze rozdziały książki "Ajurweda i aromaterapia" pozwalają określić swoją doshę i wyjaśniają czym jest ajurweda. To krótkie wprowadzenie do dalszej części książki, która obszernie poświęcona jest olejkom i wielu indywidualnym kompozycjom na różne dolegliwości. Bierze się pod uwagę nuty- głowy, serca i bazowe. Określa się to z zależności od tego jak szybko parują olejki, nuty głowy ulatniają się najszybciej. 

Olejki warto stosować w pielęgnacji skóry, przy inhalacjach, okładach, higienie jamy ustnej, włosów. Można wykorzystać je także w kuchni, to ciekawy temat na oddzielny post. 

W zależności od tego jakie olejki wybierzemy możemy inaczej zadziałać na ciało. Uzdrawiająca moc leczniczych olejków i kompozycji jest bardzo głęboka. Olejki są uznawane za naturalne lekarstwo w ziołolecznictwie i medycynie niekonwencjonalnej. Olejek lawendowy stosuje się na silne poparzenia, różany przy depresji i leczeniu uzależnień. Działają nie tylko na ciało, ale też na stan umysły, który jest często przyczyną dolegliwości. Szałwia leczy stany zapalne skóry, jak również łagodzi niepokój, napięcie, chroniczne zmęczenie i niepokój. Zastosowanie olejków eterycznych jest bardzo szerokie i może pomóc w leczeniu wielu chorób. Jedne rozgrzewają, inne wychładzają, niektóre warto mieć przy sobie i wcierać w skórę w ciągu dnia. Od kilku lat interesuję się tym tematem i ciągle dowiaduję się czegoś ciekawego. Takiej książki w języku polskim bardzo mi brakowało. Mam zaznaczonych wiele fragmentów i będę do niej często wracać.

Ostatni rozdział zawiera dokładny opis olejów ich działanie, wskazania i przeciwwskazania do stosowania, sposób użycia. Ważne są też informacje o tym z czym łączyć olejki i na jakie tkanki go stosować. Jeśli jesteście zainteresowani książką znajdziecie ją na stronie Zielony Sklep.

Kupując olejki trzeba zwrócić uwagę na jego skład i jakość. Wiele z nich jest perfumowana i nie ma działania leczniczego. Dobrej jakości olejki to czysta esencja roślinna bez dodatku oleju czy alkoholu. Tylko takie olejki mają działanie lecznicze. Lubicie olejki eteryczne? Jakie najbardziej?

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger