Ocet jabłkowy lepszy niż kombucha?

Cześć!

Zdrowotne napoje jak trendy w modzie obowiązują krótko, intensywnie i zaraz znajdują się kolejne najzdrowsze. Kombucha, złote mleko, yerba, ziele uczepu...lista właściwie się nie kończy. Grunt to zachować balans i nie wierzyć ślepo w każdą nowinkę. Ja próbuję wszystkiego, ale nie wierzę w jeden cudowny lek na każde schorzenie.

Ocen jabłkowy to nic nowego, ale na zagranicznych portalach o zdrowiu jest obecnie szał na ten specyfik. Osobiście piję go często, bo woda z cytryną, nawet pita przez słomkę mocno podrażnia moje zęby. Ocet działa podobnie, nie zwiększając nadwrażliwości zębów.
Można pić wodę w octem, albo iść dalej i przygotować jakiś eliksir z ziołami i przyprawami. Dodać trochę cynamony, jabłek, goździków. Albo trawę cytrynową jeśli chce orzeźwiający napój. 

Dlaczego ocet jabłkowy jest dla Ciebie dobry?

To napój fermentowany, zawierający probiotyki i prebiotyki, które pomagają odbudować prawidłową florę bakteryjną. Ocet eliminuje toksyny, dodaje energii i wspomaga układ odpornościowy. 

Szklanka wody z łyżką octu jabłkowego codziennie rano pomoże zakwasić żołądek. Najlepiej wybierać ocet ekologiczny i naturalnie mętny, z krótkim terminem ważności. Odpowiednie zakwaszenie  żołądka jest bardzo istotne. Jeżeli żołądek ma kwasowość powyżej pH – 3, wiele substancji nie jest wchłanianych. Przy kwasowości pH 6-7, żołądek praktycznie nie pracuje. Polega to na tym, że białka z mięsa czy warzyw nie są do końca strawione. Do takiego procesu potrzebny jest kwas solny, pepsyna i wiele innych substancji. Nie strawione białka gniją, problem pojawia się  kiedy trafia do krwiobiegu i organizm zaczyna go zwalczać. 
Większość chorób układu pokarmowego powstaje w wyniku nieprawidłowego pH w żołądku. 

Ocet jest zalecany także ze względu na sporą zawartość składników mineralnych takich jak potas, żelazo, witamina E, kwas jabłkowy i enzymy. 
Raz na 2-3 miesiące zaleca się pić ocet przez 2 tygodnie 2 razy dziennie, około 30 minut przed posiłkami. 

Stosujecie ocet z celach zdrowotnych? O innych zastosowaniach pisałam już TUTAJ

Pozdrawiam,
Daria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger